o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
GGG
|

SMS-y w sprawie mandatów. Wydano ostrzeżenie

37
Podziel się

Ministerstwo finansów opublikowało ważne ostrzeżenie. Obywatele mają uważać na fałszywe SMS-y, w których treści wzywa się do zapłacenia mandatu.

SMS-y w sprawie mandatów. Wydano ostrzeżenie
Zdjęcie poglądowe (Wikimedia Commons)
bDYgOIGd

Fałszywe SMS-y mogą wyrządzić niemałe szkody. Ministerstwo finansów wydało ostrzeżenie, jakoby miało być adresatem wielu wiadomości. O sprawie poinformował portal gospodarka.dziennik.pl. Resort wyjaśnił plotki i przyznał, że nie ma nic wspólnego z tajemniczymi komunikatami, które otrzymali niektórzy Polacy.

SMS-y mają na celu wyłudzenie pieniędzy od nieświadomych osób. Odbiorcy są w ich treści informowani, że mają do zapłacenia mandat karnych. Straszeni są, że w razie nieuregulowania zaległości ich sprawa trafi do sądu. SMS-y te nie mają nic wspólnego z prawdą i nie należy na nie odpowiadać w żaden sposób.

bDYgOIGf
Odbiorcy są wzywani do zapłacenia mandatu karnego, pod rygorem skierowania sprawy do sądu. W rzeczywistości to kampania phishingowa, która ma na celu wyłudzenie środków pieniężnych - ostrzegło ministerstwo.

Ministerstwo finansów opublikowało treści niektórych z SMS-ów. Wynika z nich, że kwota kary jest zazwyczaj niska. Z pozoru może wydawać się, że lepiej zapłacić, aby uniknąć kłopotów. Jednak po wejściu wyłudzane są znacznie większe pieniądze, dlatego pod żadnym pozorem nie należy ich otwierać.

Masz niezapłacony mandat karny … należy dokonać wpłaty do dnia... sprawa zostanie przekazana do sądu...kwota mandatu 10 zł … - napisano w przykładowym SMS-ie.
bDYgOIGl
Zobacz także: Pielgrzymka motocyklistów 2021. Tłum na Jasnej Górze w Częstochowie. Jarosław Sellin komentuje
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYgOIGG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(37)
Edek
4 tyg. temu
Mi w ten sposób dobrali się do konta bankowego i skradli ponad 100 tys. Zł.
....
4 tyg. temu
ja zawsze płacę i mam spokój
kazik
4 tyg. temu
Co trzeba przeskrobać, by dychę grzywny dostać?
bDYgOIGH
kil
4 tyg. temu
te oszustwa wkraczaja na najwyższy poziom. widocznie oszustom sie to opłaca ,bo policja jest chyba bezradna a rząd nie podwyższa kar bandytom by im sie za bardzo krzywda nie stała, wolą prawych obywateli gnebic podwyżkami corocznych podatków
Myslący
4 tyg. temu
No jeżeli w kościele 20 osób na m2 wg Pana Selina to prawidłowość tylko gratulować. Jak ich Pan Minister Kultury tam zmieści? No chyba że to jacyś akrobaci bo teraz ministerstwo zajmuje się i sportem.
Bolchar
4 tyg. temu
Ten incydent należy potraktować jako test. Jeżeli z żaden z motocyklistów nie zarazi się wirusem covid 19, to należy traktować jazdę na motocyklu jako bezpieczną. A jeżeli wystąpią zarażenia to ...???
lala
4 tyg. temu
dzisiaj dostałam, że ma zapłacić mandat 10 zł, a kilka dni wcześniej, że idzie paczka do której mam dopłacić 0,50zł MASAKRA
rererere
4 tyg. temu
Jaki idiota zapłaci mandat wiedząc, że nie popełnił wykroczenia? Jeżeli z FOTORADARU, to już nie tak łatwo podrobić wezwanie, a jeżeli już, to wiem czy jechałem tego dnia tą drogą o tej godzinie itp.
Adam
4 tyg. temu
A kto wystawia mandaty na 10 zł ? Jak głupim trzeba być, żeby w to uwierzyć.
emerjack96
4 tyg. temu
W każdym smartfonie jest opcja blokowania numerów.Lub tel.do operatora,jak dzwoniący nie podaje numeru.
MAMA
4 tyg. temu
A policaje zamiast ścigać oszustów wydają komunikaty.
kowidian
4 tyg. temu
my kowidianie bedziemy placic wszelkie mandaty !
xxx
4 tyg. temu
ZAKUPIONY PRZEZ KRYSTALICZNIE CZYSTYCH SYSTEM INWIGILACJI "PEGASUS" SŁUŻY JEDYNIE DO NAMIERZANIA I LIKWIDOWANIA PRZECIWNIKÓW POLITYCZNYCH. ZŁODZIEJE I OSZUŚCI CZUJĄ SIĘ BEZPIECZNIE POD SKRZYDEŁKAMI TEJ WŁADZY
bDYgOIGz
IDA
4 tyg. temu
Po co PEGASUS zakupiony? Do inwigilacji uczciwych?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić