Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|

SMS-y w sprawie mandatów. Wydano ostrzeżenie

37
Podziel się:

Ministerstwo finansów opublikowało ważne ostrzeżenie. Obywatele mają uważać na fałszywe SMS-y, w których treści wzywa się do zapłacenia mandatu.

SMS-y w sprawie mandatów. Wydano ostrzeżenie
Zdjęcie poglądowe (Wikimedia Commons)

Fałszywe SMS-y mogą wyrządzić niemałe szkody. Ministerstwo finansów wydało ostrzeżenie, jakoby miało być adresatem wielu wiadomości. O sprawie poinformował portal gospodarka.dziennik.pl. Resort wyjaśnił plotki i przyznał, że nie ma nic wspólnego z tajemniczymi komunikatami, które otrzymali niektórzy Polacy.

SMS-y mają na celu wyłudzenie pieniędzy od nieświadomych osób. Odbiorcy są w ich treści informowani, że mają do zapłacenia mandat karnych. Straszeni są, że w razie nieuregulowania zaległości ich sprawa trafi do sądu. SMS-y te nie mają nic wspólnego z prawdą i nie należy na nie odpowiadać w żaden sposób.

Odbiorcy są wzywani do zapłacenia mandatu karnego, pod rygorem skierowania sprawy do sądu. W rzeczywistości to kampania phishingowa, która ma na celu wyłudzenie środków pieniężnych - ostrzegło ministerstwo.

Ministerstwo finansów opublikowało treści niektórych z SMS-ów. Wynika z nich, że kwota kary jest zazwyczaj niska. Z pozoru może wydawać się, że lepiej zapłacić, aby uniknąć kłopotów. Jednak po wejściu wyłudzane są znacznie większe pieniądze, dlatego pod żadnym pozorem nie należy ich otwierać.

Masz niezapłacony mandat karny … należy dokonać wpłaty do dnia... sprawa zostanie przekazana do sądu...kwota mandatu 10 zł … - napisano w przykładowym SMS-ie.
Zobacz także: Pielgrzymka motocyklistów 2021. Tłum na Jasnej Górze w Częstochowie. Jarosław Sellin komentuje
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(37)
Edek
rok temu
Mi w ten sposób dobrali się do konta bankowego i skradli ponad 100 tys. Zł.
....
rok temu
ja zawsze płacę i mam spokój
kazik
rok temu
Co trzeba przeskrobać, by dychę grzywny dostać?
kil
rok temu
te oszustwa wkraczaja na najwyższy poziom. widocznie oszustom sie to opłaca ,bo policja jest chyba bezradna a rząd nie podwyższa kar bandytom by im sie za bardzo krzywda nie stała, wolą prawych obywateli gnebic podwyżkami corocznych podatków
Myslący
rok temu
No jeżeli w kościele 20 osób na m2 wg Pana Selina to prawidłowość tylko gratulować. Jak ich Pan Minister Kultury tam zmieści? No chyba że to jacyś akrobaci bo teraz ministerstwo zajmuje się i sportem.
Bolchar
rok temu
Ten incydent należy potraktować jako test. Jeżeli z żaden z motocyklistów nie zarazi się wirusem covid 19, to należy traktować jazdę na motocyklu jako bezpieczną. A jeżeli wystąpią zarażenia to ...???
lala
rok temu
dzisiaj dostałam, że ma zapłacić mandat 10 zł, a kilka dni wcześniej, że idzie paczka do której mam dopłacić 0,50zł MASAKRA
rererere
rok temu
Jaki idiota zapłaci mandat wiedząc, że nie popełnił wykroczenia? Jeżeli z FOTORADARU, to już nie tak łatwo podrobić wezwanie, a jeżeli już, to wiem czy jechałem tego dnia tą drogą o tej godzinie itp.
Adam
rok temu
A kto wystawia mandaty na 10 zł ? Jak głupim trzeba być, żeby w to uwierzyć.
emerjack96
rok temu
W każdym smartfonie jest opcja blokowania numerów.Lub tel.do operatora,jak dzwoniący nie podaje numeru.
MAMA
rok temu
A policaje zamiast ścigać oszustów wydają komunikaty.
kowidian
rok temu
my kowidianie bedziemy placic wszelkie mandaty !
xxx
rok temu
ZAKUPIONY PRZEZ KRYSTALICZNIE CZYSTYCH SYSTEM INWIGILACJI "PEGASUS" SŁUŻY JEDYNIE DO NAMIERZANIA I LIKWIDOWANIA PRZECIWNIKÓW POLITYCZNYCH. ZŁODZIEJE I OSZUŚCI CZUJĄ SIĘ BEZPIECZNIE POD SKRZYDEŁKAMI TEJ WŁADZY
IDA
rok temu
Po co PEGASUS zakupiony? Do inwigilacji uczciwych?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić