Pies wisiał na drzewie. Szokujące szczegóły sprawy

25

Wstrząsająca sytuacja w przywidzkim lesie. Spacerująca kobieta znalazła psa powieszonego na drzewie. Okazuje się, że zabicie zwierzęcia zostało zlecone i opłacone. Dwie osoby usłyszały już w tej sprawie zarzuty.

Pies wisiał na drzewie. Szokujące szczegóły sprawy
Przywidz. Dwie osoby zatrzymane w sprawie zabicia psa (KPP w Pruszczu Gdańskim)

Do przerażającej sytuacji doszło w minioną niedzielę. Kobieta spacerowała po lesie na terenie gminy Przywidz (pomorskie), gdy natknęła się na powieszonego na drzewie psa. Spacerowiczka natychmiast zgłosiła przerażające odkrycie na policję

Funkcjonariusze natychmiast zaczęli pracować nad tą sprawą. Rozmawiali z mieszkańcami oraz osobami, które mogły mieć wiedzę na temat tego przestępstwa. W miejscu, gdzie znalezione zostało truchło psa, policjanci wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady oraz ciało zwierzęcia – czytamy na stronie KPP w Pruszczu Gdańskim

Przywidz. W okrutny sposób zabili psa

Policjantom we wtorek udało się zatrzymać prawdopodobnych sprawców. To 52-letnia właścicielka zwierzęcia i jej 59-letni znajomy. Okazuje się, że kobieta zleciła mężczyźnie zabicie psa i mu za to zapłaciła.

59-latek usłyszał już zarzut zabicia zwierzęcia w sposób sprzeczny z ustawą o ochronie zwierząt, a kobieta zarzut podżegania do przestępstwa. Wobec zatrzymanych policja zastosowała nadzór policyjny, a mężczyzna otrzymał zakaz posiadania zwierząt. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Uwaga na kleszcze. Już jest ich mnóstwo. Lekarz przestrzega
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić