aktualizacja 

Smutne sceny w Wielkopolsce. Tak płonęła plebania

232

W miejscowości Kamionna (woj. wielkopolskie) doszło do bardzo przykrego zdarzenia. 10 zastępów straży pożarnej musiało interweniować tam z powodu pożaru, który trawił plebanię. W mediach społecznościowych pojawiły się fotografie z akcji.

Smutne sceny w Wielkopolsce. Tak płonęła plebania
Pożar gasiło 10 zastępów straży pożarnej (Facebook, Ochotnicza Straż Pożarna w Kwilczu - OSP KSRG)

Mieszkańcy miejscowości Kamionna nie mogą uwierzyć w dramat, do którego tam doszło. 24 września po godzinie 4:00 zaalarmowano służby ratunkowe o płomieniach, które pojawiły się na budynku tamtejszej plebani. Aby opanować szalejący żywioł, liczyła się dosłownie każda sekunda.

Na miejsce zdarzenia przybyli strażacy z OSP Kwilicz. Ochotnicy potwierdzili, że płomienie zaczęły trawić budynek plebani. Ogień pojawił się na poddaszu. Na miejsce zadysponowanych aż dziesięć zastępów straży pożarnej. Sytuacja należała jednak do wyjątkowo trudnych. Z budynku udało się ewakuować mieszkającego tam księdza.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Na szczęście w wyniku strasznego pożaru nikt nie ucierpiał. Strażacy pod dowództwem Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Miedzychodzie bryg. Roman Grzebieta ugasili pożar. Zapewne, gdyby nie ich interwencja to doszłoby do doszczętnego spalenia budynku. W walce z ogniem liczyła się każda sekunda, gdyż istniało prawdopodobieństwo, że ten rozprzestrzeni się na znajdujący się w sąsiedztwie kościół.

W miejscowości Kamionna doszło do pożaru na terenie plebanii. Ogień pojawił się na poddaszu. Na miejsce zadysponowanych zostało naszych dziesięć zastępów. Z budynku ewakuowano księdza. Nic poważnego mu się nie stało - powiedział portalowi epoznan.pl oficer dyżurny wielkopolskich strażaków.

Na razie nie wiadomo, co mogło być przyczyną pożaru. Działania w tym miejscu były prowadzone jeszcze kilka godzin po dogaszeniu ostatnich płomieni. Strażacy opublikowali na Facebooku fotorelację z akcji. Na zamieszczonych przez nich zdjęciach widać, że dach budynku plebani został w dużej części spalony.

Zobacz także: Spotkanie u prezydentów. To będzie dziś główny temat
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić