Smutne wieści z Kielc. Nie żyje jeden z najbogatszych ludzi w Polsce

458

Smutne wieści z woj. świętokrzyskiego. Nie żyje Andrzej Cichopek, jeden z najbardziej znanych przedsiębiorców w regionie. W latach 90. wielokrotnie był na liście 100 najbogatszych Polaków. Założył spółkę Acumen z Kielc. Andrzej Cichopek miał 65 lat.

Smutne wieści z Kielc. Nie żyje jeden z najbogatszych ludzi w Polsce
Andrzej Cichopek miał 65 lat. (Pixabay)

Informację o śmierci milionera przekazało "Echo Dnia". Andrzej Cichopek - założyciel i prezes spółki Acumen zmarł 24 stycznia 2022 r.

Cichopek był jednym z pierwszych przedsiębiorców z Kielc, który trafił w 1990 roku na listę 100 najbogatszych tygodnika "Wprost". Zajął wówczas 25 miejsce. Rok później był już na 17 miejscu z majątkiem 150 miliardów ówczesnych złotych, po denominacji było to 15 milionów.

Ostatnie pożegnanie odbędzie się w sobotę, 29 stycznia o godzinie 14 na cmentarzu w Cedzynie koło Kielc - spotkanie przy głównej bramie. Rodzina prosi, aby zamiast wieńców i okazałych wiązanek, wybrać jedną, ale za to piękną różę - informuje portal echodnia.eu

Andrzej Cichopek w latach 90. był jednym z najbardziej znanych przedsiębiorców w woj. świętokrzyskim. Jego spółka Acumen w 1991 roku kupiła od likwidatora "Echo Dnia". Właścicielem tej gazety Cichopek był jednak tylko rok.

Spółka Acumen koncentrowała się przede wszystkim na handlu. Firma zaczęła mieć kłopoty przez import bułgarskiego paliwa, przeprowadzony w 1990 r. Ostatecznie spółka ogłosiła upadłość.

Andrzej Cichopek z Kielc przeprowadził się do Piotrowa Kolonii (woj. świętokrzyskie). Tam spędził swoje ostatnie lata. Przedsiębiorca promował ekologiczną żywność i specjalizował się w produkcji serów.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Ryszard Petru wraca do polityki. Reakcja Suskiego
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić