Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|
aktualizacja

Smutne wieści z Ukrainy. Zginął Wiktor "Brytaniec"

Podziel się:

Amerykański weteran wojny w Iraku i Afganistanie James Vasquez pojechał do Ukrainy i dołączył do walki z rosyjską armią. Działania na froncie opisuje w mediach społecznościowych, gdzie śledzi go ponad 400 tysięcy osób. Niedawno poinformował jednak o śmierci na froncie ważnej dla niego osoby. Nie żyje żołnierz Wiktor ps. "Brytaniec".

Smutne wieści z Ukrainy. Zginął Wiktor "Brytaniec"
Wiktor zginął od miny. Amerykański żołnierz żegna przyjaciela (Twitter)

Od początku wyjazdu na front 47-letni James Vasquez ze Stanów Zjednoczonych regularnie publikował w mediach społecznościowych filmy, na których widać, jak w ramie w ramię walczy z Ukraińcami. Wielokrotnie pokazywał zniszczony rosyjski sprzęt i dzielił się spostrzeżeniami o wojnie.

Vasquez jest doświadczonym żołnierzem. Odsłużył dwie tury w Iraku i jedną w Afganistanie. Często informuje jednak o bardzo smutnych rzeczach, a jedną z nich była ostatnio śmierć jego przyjaciela - Wiktora.

Sobota była najbardziej bolesnym dniem w moim życiu. Mój dobry przyjaciel Wiktor zginął w akcji podczas ewakuacji rannych. Zginął jako bohater i zabrał ze sobą kawałek mojego serca - napisał w mediach społecznościowych James Vasquez.

- Spoczywaj w pokoju, bracie - dodawał.

James Vasquez obecnie razem ze swoją ekipą pomaga Ukrainie, odminowując teren, który w trakcie wojny okupowała Rosja. Od jednej z nich zginął niestety jego wspominamy kolega. Żołnierza w mediach społecznościowych pożegnał się także polski dziennikarz - Mateusz Lachowski.

To nagranie z przedwczoraj. Żołnierz, który karmi tego kota to Wiktor, pseudo Brytaniec, mój dobry kolega. Wiktor zginął dziś w wyniku wybuchy miny. Zostawił rodzinę. Był jednym z najbardziej sympatycznych ludzi, jakich poznałem w życiu. Był też bohaterem. Cześć jego pamięci - napisał.
Zobacz także: Będzie przewrót na Kremlu? Prof. Marciniak: po Putinie może przyjść ktoś jeszcze gorszy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić