aktualizacja 

Snajper z Wałbrzycha zatrzymany. Informacje o nim mogą szokować

122

Sprawa snajpera z Wałbrzycha, który regularnie ostrzeliwał okna przedszkola i podstawówki od czasu wakacji wreszcie została rozwiązana. Jak donosi Gazeta Wrocławska, której dziennikarze od początku śledzili jej przebieg, sprawca został wreszcie wykryty i zatrzymany przez policję. Szokować może fakt, że to 14-latek.

Snajper z Wałbrzycha zatrzymany. Informacje o nim mogą szokować
14-latek strzelał w okna wałbrzyskiej podstawówki (Policja)

O zagrożeniu i bladym strachu jaki padł na dyrekcję i uczniów szkoły podstawowej nr 21 w Wałbrzychu media rozpisywały się w połowie października.

Ktoś regularnie ostrzeliwał okna budynków, w których przebywały dzieci. I choć pierwotnie proceder odbywał się tylko w weekendy, a sprawę ze względu na niewykrycie sprawcy umorzono, uszkodzonych zostało prawie 70 okien na kwotę 50 tysięcy złotych.

O sprawie zrobiło się głośno gdy w niedzielę, 15 października, "snajper" prawie trafił w grupkę dziewczynek stojących na terenach przyległych do szkoły. Jedna z uczennic miała usłyszeć świst przelatującej tuż obok kuli.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Taki musi być snajper wojskowy. Wywiad ze snajperem GROM

To po tym zdarzeniu gdy przerażone dzieci o wszystkim opowiedziały rodzicom, dyrekcja szkoły ponownie zaalarmowała policję. 7 listopada, we wtorek policja zatrzymała sprawcę.

Jak podaje Gazeta Wrocławska, jeden z zatrzymanych to 14-latek, który usłyszał już zarzut w tej sprawie. Przeszukano także mieszkanie w którym znaleziono metalowe kulki, proce i sprzęt air soft gun.

Intensywnie prowadzone przez policjantów czynności przyniosły już skutek w postaci zatrzymania kilku osób mogących mieć związek ze sprawą. Obecnie prowadzone są dalsze czynności. - informuje oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu, kom. Marcin Świeży.

I dodaje, że "wśród wytypowanych do tej chwili osób znaleźli się 65-latek z dzielnicy Podzamcze oraz kilkoro nieletnich".

Celem nadrzędnym dla policjantów jest oczywiście zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom uczęszczającym do tej placówki oświatowej, ale także wszystkim mieszkańcom Wałbrzycha. Kwestią czasu jest tylko wyjaśnienie pełnych okoliczności zaistniałych zdarzeń i zatrzymanie wszystkich osób podejrzanych o związek z tą sprawą - zapewnia rzecznik prasowy policji.
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić