Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
ESO
|

PiS na dnie. Nowy sondaż CEBOS to zimny prysznic dla rządu

460
Podziel się:

Najnowsze wyniki sondażu CBOS nie spodobają się prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu. Tak niskiego poparcia partia rządząca jeszcze nie miała.

PiS na dnie. Nowy sondaż CEBOS to zimny prysznic dla rządu
Jarosław Kaczyński. (Getty Images, Sean Gallup)

Politycy PiS mają kolejny problem. Jak pokazuje najnowszy sondaż CBOS, większość młodych ludzi nie chce głosować na Prawo i Sprawiedliwość. Wśród respondentów byli młodzi Polacy w wieku 18-24 lata.

CBOS sprawdził, która partia uzyskałaby największe poparcie wśród młodych obywateli uprawnionych do głosowania. Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w 2021 r. 17,3 proc. młodych Polaków poparłoby Polskę 2050, której liderem jest Szymon Hołownia. 14 proc. ankietowanych głosowałoby na Konfederację WiN, a 13, 7 proc. na Lewicę. Koalicja Obywatelska uzyskałaby poparcie na poziomie 13 proc.

Niecałe 8 proc. poparcia dla polityków PiS

Jak wynika z sondażu, na Prawo i Sprawiedliwość głosowałoby zaledwie 7,8 proc. młodych Polaków. Partia Kukiz'15 uzyskałaby tylko 2 proc. poparcia, a PSL 1 proc. Co czwarty z tej grupy (25,8 proc.) nie wie, na kogo by zagłosował.

Głównym czynnikiem warunkującym sympatie dla rządzącej formacji jest wśród najmłodszych wyborców uczestnictwo w praktykach religijnych. 37 proc. młodych ludzi biorących udział w praktykach religijnych kilka razy w tygodniu deklaruje poparcie dla rządzącej formacji - zaznacza CBOS.

"Mniejsze znaczenie w tym względzie mają poglądy polityczne; tylko 18 proc. młodych deklarujących prawicowe poglądy polityczne chce głosować na PiS" - dodano.

Wynik tego sondażu jest niemal całkowicie odmienny od tradycyjnych sondaży, w których respondentami są Polacy w różnym wieku. Ostatnie sondaże wskazywały bowiem ponad 30 proc. poparcia dla partii Jarosława Kaczyńskiego. Na drugim miejscu Polacy deklarowali chęć oddania głosu na Koalicję Obywatelską, a podium zamykała Polska 2050.

Zobacz także: "Krzyż na drogę!". Biedroń bezlitosny dla Kaczyńskiego
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(460)
Gocha
2 miesiące temu
I oby to się spełniło i dokonało. Żeby już nigdy pis nje mógł zniszczyć ani 0,00000000000p0p0000001% tego pięknego kraju w sercu Europy, który zasługuje na szacunek i dobre stosunki z każdym z sąsiadów. Kropka.
Tak
3 miesiące temu
Tak, to pokolenie nie ogląda TVpis informacje czerpie z innych źródeł które nie zaklinają rzeczywistości.
Idea2021
3 miesiące temu
Poszukiwani inwestorzy do projektu: "Wyszyński tu, Wyszyński tam, Wyszyńskim głowy zapcham wam". Cena - 2850000zł. Mile widziani: instruktorzy narciarstwa, byli handlarze bronią i przyszli murarze. Jako katolik, patriota i poplecznik PiSu obiecuję, że multimedialna prezentacja zostanie wykonana niezwłocznie po wpłacie ww. kwoty. Kontakt przez o2. Za wszystkie łapki serdeczne Bóg zapłać.
TakUE
3 miesiące temu
"Fundamentalną sprawą jest nasza przynależność do Unii Europejskiej. Traktujemy to jako poważny sukces. Sukces w ramach polityki, której celem jest dalsza modernizacja naszego kraju. Wzrost dobrobytu jego obywateli, a także wspólne europejskie bezpieczeństwo. Dążymy do jak najlepszych stosunków z wszystkimi państwami, które należą do Unii Europejskiej". Wygooglujcie sobie pisiory czyje to słowa to się zdziwicie :)
maniek
3 miesiące temu
bo te pokolenie nie jest wychowane przez tvpis
Enzo
3 miesiące temu
Nie dziwię się, że po zlaicyzowanej i lewicowej szkole młodzi Polacy chcą głosować na lewicę i liberalnego Hołownię bez specjalnej wizji.
Bankowo
3 miesiące temu
Dla mnie dnem to koalicja. PIS wygra wybory zawsze jak będzie Tusk.
To nie żarty
3 miesiące temu
Ta władza chcę naszą ojczyznę wyprowadzić z Unii Europejskiej?!Rząd PiS jest nieodpowiedzialny?!
pipe
3 miesiące temu
nie głosuję bo oni nie jeżdżą na desce
nosek
3 miesiące temu
Jarek i Doni na fame 20 byłyby dymy XD
Czad
3 miesiące temu
Jaruś jakiś ty piękny na tym zdjęciu. Może jak się zgłosisz do sanatorium miłości będziesz normalny.
Lulu
3 miesiące temu
Zamiast pisać bzdury poproście Kurskiego o nowy kanał TVPekonomia. Jedynym lekiem jest anarchia i powszechny dostęp do broni po jej wprowadzeniu. Oni wszyscy już byli i Nadwiślański kraj zniszczyli. Gdybym szedł głosować to tylko na PSL i to nie dla ich programu bo to miernota jak pozostali tylko dlatego, że jedyne co tu zostało to ziemia, której chłopi będą bronić.
Onotowe dziec...
3 miesiące temu
Przecież sami się oszukujecie. Sondaż może prawdziwy ale nie ma to nic z poparciem w całej grupie wiekowej. A tam wygrywa ten kto dba o naród i obywateli i jest to PiS z Konferencjia. Przegracie kolejne wybory z rzędu bo jesteście przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej.Nie dbacie o granice i bezpieczeństwo. donoscice za granice. wyomanowane kłamstwa rozrzucane są w internecie a tam właśnie są wasi wyborcy(18-24 latkowie). Kiedyś do rozrzucania gówna była gnojarka teraz internet i wrogie Polce media.
Wierzący
3 miesiące temu
Napiszę jedno zdanie;PIS dąży do Europy, czy do Rosji? Oto jest pytanie!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić