Kosma Szczepaniak| 

Sondaż wyborczy 2020. U kibiców piłkarskich prezydent Andrzej Duda bez szans

50

Agencja analityczna Sport Analitycs przeprowadziła sondaż wyborczy wśród kibiców piłkarskich. W tej grupie społecznej kształtuje się jeden, bardzo wyraźny lider. Aktualny prezydent Andrzej Duda nie znalazłby się nawet w drugiej turze.

Na kogo zagłosują kibice piłkarscy?
Na kogo zagłosują kibice piłkarscy? (PAP)

Podobne badanie było prowadzone trzy miesiące temu, w marcu. Wówczas Andrzej Duda wśród kibiców piłkarskich cieszył się 26 procentowym poparciem. Aktualnie, prezydent drastycznie spadł w sondażu, ponieważ może on liczyć na jedynie 8 proc. głosów w tej grupie społecznej, co daje mu czwarte miejsce w wyścigu o fotel prezydenta.

Więcej głosów od Dudy ma między innymi Szymon Hołownia, na którego głos planuje oddać 8,20 proc. kibiców. Na drugim miejscu znalazł się Rafał Trzaskowski z 21,62 proc. poparciem, a niekwestionowanym liderem jest Krzysztof Bosak - 46,7 proc. głosów.

Sondaż wyborczy. Na kogo zagłosują Polacy?

Sondaż został opublikowany na stronie Radia ZET. W artykule znajduje się również ankieta z pytaniem, na kogo Polacy zagłosują w zbliżających się wyborach zaplanowanych na 28 czerwca. W ankiecie wzięło już udział ponad 300 tysięcy czytelników.

Czytelnicy również opowiedzieli się za Krzysztofem Bosakiem, który uzyskał w ankiecie 37 proc. głosów. Na drugim miejscu uplasował się Szymon Hołownia z 25 proc. poparciem i to między tymi dwoma politykami rozegrałaby się walka w drugiej turze. Trzecie miejsce dla Rafała Trzaskowskiego (19 proc.), natomiast ex-aequo na czwartym miejscu są Andrzej Duda oraz Władysław Kosiniak-Kamysz (po 5 proc.).

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić