Sondaże wskazują na wygraną Bidena. Demokraci wcale się nie cieszą

141

Wybory USA już niedługo. Donald Trump według najnowszych sondaży jest daleko za Joe Bidenem. Wyniki wskazują raczej na to, że nie dojdzie do reelekcji obecnego prezydenta. Jednak Demokraci są wciąż pełni obaw.

Sondaże wskazują na wygraną Bidena. Demokraci wcale się nie cieszą
Joe Biden wygra wybory? Sondaże na to wskazują. Coś jednak nie pozwala demokratom spać spokojnie... (Getty Images, Spencer Platt)

W sondażach w 2016 roku Hillary Clinton także wyprzedzała Donalda Trumpa. Wkrótce okazało się jednak, że sondażom nie zawsze warto ufać w stu procentach, o czym dzisiaj przypominają Demokratom wyborcy Joe Bidena, prosząc ich o to, aby nie cieszyli się przedwcześnie. Ostatecznie z Clinton zwyciężył przecież Donald Trump.

Joe Biden według sondaży wygrywa w Wisconsin, w Pensylwanii i w Michigan. W skali kraju, w zależności od badania, które wzięte zostanie pod uwagę, Joe Biden wyprzedza Donalda Trumpa o 10, a gdzieniegdzie nawet o 12 punktów proc.

Nie mogli uwierzyć, że Donald Trump wygrał. Sondaże wskazywały na zwycięstwo Hillary Clinton

W 2016 roku Demokraci nie mogli uwierzyć, że Donald Trump zostanie kolejnym prezydentem USA. Przedwczesna radość ze zwycięstwa Hillary Clinton to nauczka, twierdzi do dzisiaj wielu z nich.

Z powodu tego, co przydarzyło się nam w 2016 roku, ludzie nadal zachowują ostrożność - stwierdza Lavora Barnes, przewodnicząca Partii Demokratycznej Michigan, cytowana przez "Independent".

Niektórzy wskazują na mocne podziały wśród samych Demokratów, wyborców Joe Bidena. Sytuacja ta może wpłynąć na ostateczny wynik wyborów w USA.

Biden wydaje się być w lepszej kondycji, ale nadal jest to spolaryzowany kraj, a zwycięstwo Trumpa jest wciąż możliwe - mówi Nick Gourevitch, współpracownik Global Strategy Group.

Trump, czego świadkami byliśmy w 2016 roku, nie wierzy sondażom, a w przeszłości wręcz nawoływał do niezwracania na nie uwagi. Obecnie nie zmienił co do nich swojego stanowiska.

Główne media informacyjne spędziły ostatnie cztery lata próbując zniszczyć i pokonać prezydenta Trumpa, więc dlaczego ktokolwiek miałby wierzyć w sondaże opłacane przez te same organizacje? - mówi Tim Murtaugh, rzecznik kampanii prezydenckiej Donalda Trumpa.

Wybory USA 2020 już 7 listopada. Wkrótce dowiemy się więc, kto zostanie wybrany kolejnym prezydentem Stanów Zjednoczonych, co będzie nie bez znaczenia także dla Polski.

Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić