Marcin Lewicki| 
aktualizacja 

Spacerował po lesie. Nagle z drzewa zaczął wydobywać się dźwięk

50

Dzika puszcza może zaskoczyć nawet bardzo doświadczonych leśniczych. Dowodem jest zdarzenie, które spotkało jednego z pracowników Nadleśnictwa Brzozów (woj. podkarpackie). Gdy usłyszał dźwięki dochodzące z drzewa, chwycił za telefon. Wkrótce okazało się, co się za nimi kryło.

Spacerował po lesie. Nagle z drzewa zaczął wydobywać się dźwięk
W drzewie ukrywało się niezwykłe zwierzę (Facebook, Nadleśnictwo Brzozów)

Do niespotykanego spotkania doszło, gdy mężczyzna przechadzał się po lesie. Zauważył drzewo, które... wydawało niespotykane dźwięki. To zaskoczyło pracownika Lasów Państwowych.

Jak przejść obojętnie obok drzewa, które głośno... hmm... drapie? - relacjonuje zdarzenie profil Nadleśnictwa Brzozów na swoim profilu na Facebooku.

Zwierzę było bardzo ciekawe człowieka!

Mężczyzna postanowił zbliżyć się do rośliny i ujrzał ciekawe zwierzę. To popielica szara. Gryzoń ten jest bardzo trudny do zlokalizowania i zaobserwowania.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Sezon na kleszcze rozpoczęty. Jak się przed nimi chronić?

Wszystko dlatego, że funkcjonuje głównie nocą, a w dzień śpi. Prezentowany okaz był jednak zaciekawiony człowiekiem tak samo, jak człowiek nim.

Ponieważ popielica porusza się po drzewach, do swojego funkcjonowania potrzebuje lasów o pełnym zwarciu koron. Głównym pokarmem popielic są owoce i nasiona drzew. Co ciekawe, ssaki te podczas żerowania wydają charakterystyczne odgłosy - wyjaśniają podkarpaccy leśnicy.

Zwierzę postanowiło wyjść z ukrycia i przez chwilę sprawdzało, co robi leśniczy. Widać, że osoba pracownika Lasów Państwowych była bardzo interesująca dla popielicy.

Bo wiecie... z naturą to jest tak, że nie tylko człowiek ciekawy jest lasu. Las też może być ciekawy człowieka! - podsumowuje administrator profilu Nadleśnictwa Brzozów.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Pamiętajmy jednocześnie, że ewentualne spotkanie z dzikim i nieznanym nam zwierzęciem warto traktować jak przygodę. Nie podchodźmy za blisko i nie straszmy jednocześnie przedstawiciela niezwykłego gatunku. Obserwacja przyrody z dalszej odległości również jest ekscytująca!

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić