"Spadkobiercy SB". Kurator Nowak o liczących ludzi w kościołach

11

Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak zbulwersowana jest nagraniami, które w niedzielę trafiły do internetu. Filmy pokazują, że w kościołach nie są przestrzegane obostrzenia wynikające z pandemii COVID- 19.

"Spadkobiercy SB". Kurator Nowak o liczących ludzi w kościołach
Barbara Nowak o liczących ludzi w kościołach (Twitter @Br_Nowak)

Kościół obiecywał - a władza dała temu wiarę - że będzie przestrzegał obostrzeń nałożonych na niego przez rząd. Z tego powodu też kościoły pozostały otwarte mimo wielkiego wzrostu zakażeń koronawirusem w Polsce. 

Kierując się troską o życie i zdrowie wiernych, uczestniczących w życiu Kościoła, apelujemy do wszystkich księży proboszczów o bardzo poważne podejście do obowiązujących zasad dotyczących liczby wiernych, którzy w jednym czasie mogą uczestniczyć w nabożeństwach - przeczytaliśmy we wspólnym oświadczeniu ministra zdrowia i Episkopatu Polski. 

Apel a rzeczywistość

Jak się okazało - już pierwszej niedzieli po wprowadzeniu nowego obostrzenia (jedna osoba na 20m2) - wiele kościołów nie robi sobie wiele z restrykcji o obowiązkowym ograniczeniu liczby wiernych w czasie mszy. 

W internecie pojawiły się materiały pokazujące jak faktycznie wygląda zachowanie duchownych jak i wiernych. Na nagraniach widzimy zdecydowanie wyższą liczbę wiernych, niż powinno to mieć miejsce. 

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Nowak odpowiada krytykom

Nagrania ukazujące łamanie prawa przez Kościół nie spodobały się Barbarze Nowak. Małopolska kurator oświaty w ostrych słowach wypowiedziała się za pośrednictwem Twittera o ludziach rejestrujących jak łamane jest prawo w świątyniach. 

Spadkobiercy ideowi SB dziś znowu aktywni w inwigilacji wiernych w Kościołach - pisze Nowak i nawiązuje dalej do niedawnych protestów kobiet

- Tej samej troski o zdrowie nie wykazali, organizując niedawno demonstracje, do których zapraszano nawet dzieci. Kolejna odsłona obłudy totalnej opozycji - czytamy na profilu małopolskiej kurator oświaty.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Uderz w stół, katotaliban się odezwie. Lewica , w której są 35-45 latkowie powinna panią pozwać. Pani nigdy rozumem nie grzeszyła. Chodzi o życie i zdrowie Polaków. Strajk Kobiet ma mandaty. Kler jest bezkarny. Nie są świętymi krowami - odpowiedziała Nowak dziennikarka Aneta Mościcka.
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić