Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
SSŃ
|

"Spadkobiercy SB". Kurator Nowak o liczących ludzi w kościołach

9
Podziel się

Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak zbulwersowana jest nagraniami, które w niedzielę trafiły do internetu. Filmy pokazują, że w kościołach nie są przestrzegane obostrzenia wynikające z pandemii COVID- 19.

"Spadkobiercy SB". Kurator Nowak o liczących ludzi w kościołach
Barbara Nowak o liczących ludzi w kościołach (Twitter @Br_Nowak)
bEIPBqrV

Kościół obiecywał - a władza dała temu wiarę - że będzie przestrzegał obostrzeń nałożonych na niego przez rząd. Z tego powodu też kościoły pozostały otwarte mimo wielkiego wzrostu zakażeń koronawirusem w Polsce. 

Kierując się troską o życie i zdrowie wiernych, uczestniczących w życiu Kościoła, apelujemy do wszystkich księży proboszczów o bardzo poważne podejście do obowiązujących zasad dotyczących liczby wiernych, którzy w jednym czasie mogą uczestniczyć w nabożeństwach - przeczytaliśmy we wspólnym oświadczeniu ministra zdrowia i Episkopatu Polski. 
bEIPBqrX

Apel a rzeczywistość

Jak się okazało - już pierwszej niedzieli po wprowadzeniu nowego obostrzenia (jedna osoba na 20m2) - wiele kościołów nie robi sobie wiele z restrykcji o obowiązkowym ograniczeniu liczby wiernych w czasie mszy. 

W internecie pojawiły się materiały pokazujące jak faktycznie wygląda zachowanie duchownych jak i wiernych. Na nagraniach widzimy zdecydowanie wyższą liczbę wiernych, niż powinno to mieć miejsce. 

bEIPBqsd

Nowak odpowiada krytykom

Nagrania ukazujące łamanie prawa przez Kościół nie spodobały się Barbarze Nowak. Małopolska kurator oświaty w ostrych słowach wypowiedziała się za pośrednictwem Twittera o ludziach rejestrujących jak łamane jest prawo w świątyniach. 

Spadkobiercy ideowi SB dziś znowu aktywni w inwigilacji wiernych w Kościołach - pisze Nowak i nawiązuje dalej do niedawnych protestów kobiet
bEIPBqse

- Tej samej troski o zdrowie nie wykazali, organizując niedawno demonstracje, do których zapraszano nawet dzieci. Kolejna odsłona obłudy totalnej opozycji - czytamy na profilu małopolskiej kurator oświaty.

Uderz w stół, katotaliban się odezwie. Lewica , w której są 35-45 latkowie powinna panią pozwać. Pani nigdy rozumem nie grzeszyła. Chodzi o życie i zdrowie Polaków. Strajk Kobiet ma mandaty. Kler jest bezkarny. Nie są świętymi krowami - odpowiedziała Nowak dziennikarka Aneta Mościcka.
bEIPBqsf
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEIPBqsy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(9)
Zdzich
7 miesięcy temu
Pani kurator jestcjakboslica nic nie rozumie ale się zaparła
JAGA
7 miesięcy temu
Do nieba im spieszno, choć nie mogą mieć pewności, że właśnie tam trafią😇👿
gula
7 miesięcy temu
Napisałem prawdę o sytuacji i praw kleru w Polskiej rzeczywistości i kto jest tego twórcą nic złego nic hejtu i co znikło bo nie zgadzałem się z panią redaktor gdybym napisał że pani kurator to świnia zapewne by zostało .
bEIPBqsz
888
7 miesięcy temu
Widziałem nagranie podano 71 osób ale ile metrów ma kościół już nie nie wiem czy nagrywająca pani Monika Falej wie ż kościół ma tak zwane popularnie miejsce jak chór i to daje dodatkowe metry sam filmik nic nie wnosi poza nienawiścią.
o. Rafał
7 miesięcy temu
Można się denerwować, ale przede wszystkim trzeba sobie zdać sprawę że powoływanie takich " nie grzeszących rozumem ludzi" - to łagodny eufemizm, jest celowym działaniem pisu aby skłócić i ogłupić Polaków. Podczas zaborów robili to okupanci dziś robi to pis. STOP pisowskiej okupacji Polski.
Australopitek
7 miesięcy temu
Tak się rozczuliłem. Jak bym moją babcię zobaczył w jaskini. Też uczyła się przeżuwać pokarm dla osieroconych mamutów..
JaaaaAA
7 miesięcy temu
A co niby w Polsce nie ma takich spadkobierców wyjechali, wygineli?
Taki czas
7 miesięcy temu
Kult tacy a nie wiary. Młodzież już zrezygnowała z walki o dobro kościoła. Osoby starsze nie dadzą rady utrzymać tej glinianej struktury. Papież mówi co wierni chcą usłyszeć ale działań nie prowadzi. Czarno to widzę.
tragedia
7 miesięcy temu
żenada takie coś przeznaczona kształcenia dzieci i to od dawna
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić