Jan Manicki
Jan Manicki| 

Największy pożar od lat. Policja zatrzymała podpalacza

1

Policja zatrzymała mężczyznę który według relacji świadków mógł mieć związek z pożarami w Małopolskiem. W środę kilkudziesięciu strażaków walczyło z ogniem przez blisko 12 godzin. Ludzie zdążyli się ewakuować, ale w pożarze zginęły zwierzęta.

Największy pożar od lat. Policja zatrzymała podpalacza
Strażacy gasili pożar przez prawie 12 godzin (Facebook, 112malopolska.pl)

We wtorek w miejscowości Więciórka w Małopolsce spłonęła stodoła. W środę na innej posesji spaliła się obora ze zwierzętami i stodoła z maszynami rolniczymi. Strażacy podkreślają, że to pierwszy taki pożar w powiecie „od wielu lat”.

Pożary w Więciórce. Policja zatrzymała podejrzanego

Policjanci z pobliskich Myślenic zatrzymali mężczyznę, który może mieć związek z pożarami. Według relacji świadków to on mógł podpalić stodoły i oborę. Mężczyzna pozostaje do dyspozycji policji.

Zatrzymany został trzydziestokilkuletni mieszkaniec miejscowości. Nie usłyszał jak dotąd zarzutów – poinformował rzecznik myślenickiej policji Dawid Wietrzyk.

Spłonęły budynki, zginęły zwierzęta

W wyniku pożaru w nocy ze środy na czwartek spłonęła obora ze zwierzętami. Krowa, dwie świnie i osiem kur zginęły w płomieniach bądź od trującego czadu. Ogień strawił także maszyny rolnicze znajdujące się w stodole.

Oba spalone doszczętnie budynki były drewniane. Płomienie uszkodziły również znajdujący się obok murowany dom. Straty spowodowane pożarem właściciele szacują na około pół miliona złotych.

Strażacy gasili pożar całą noc

W akcji ratowniczej uczestniczyło 80 strażaków z 16 zastępów straży pożarnej. Gasili pożar przez blisko 12 godzin. Akcję utrudniał górzysty teren i ograniczony dostęp do wody.

Poprzedniej nocy spłonęła stodoła na innej posesji. W tym przypadku straty oszacowano na około 20 tys. złotych. W wyniku pożarów ludzie nie odnieśli żadnych obrażeń.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Ogromny pożar w Małopolsce. Strażacy walczyli z ogniem kilka godzin
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić