Natalia Bogucka| 
aktualizacja 

Koronawirus na weselu w Małopolsce. Na przyjęciu grał zakażony muzyk

83

Kolejne wesele w Małopolsce mogło stać się nowym ogniskiem koronawirusa. Jeden z muzyków grających w trakcie przyjęcia był zakażony wirusem. Na weselu bawiło się ok. 150 osób.

Koronawirus na weselu w Małopolsce. Na przyjęciu grał zakażony muzyk
Na weselu grał zakażony koronawirusem muzyk (Pixabay)

Wesele odbyło się w ubiegłym tygodniu w gminie Mszana Dolna w Małopolsce. Brało w nim udział ok. 150 osób. Po przyjęciu okazało się, że jeden z członków zespołu, który grał podczas przyjęcia, był zakażony koronawirusem.

Koronawirus na weselu. 150 gości zostanie objętych kwarantanną

Sanepid skontaktował się już z 90 proc. gości. Jak podaje rmf24.pl, w niedzielę pobrane zostaną od nich wymazy do testów w kierunku COVID-19.

Dopiero w przyszłym tygodniu będzie jasne, ile osób zaraziło się koronawirusem. Niektórzy goście pochodzili z innych województw i mogli nieświadomie zarazić kolejne osoby.

W najbliższych dniach Sanepid będzie wyjaśniał, czy członek zespołu w dniu imprezy oczekiwał na pobranie wymazu i powinien odbywać obowiązkową kwarantannę - informuje portal limanowa.in.

To już nie pierwszy przypadek koronawirusa na weselu w Małopolsce. Wcześniej przypadki zakażeń odnotowano na przyjęciach w Nawojowej, Podegrodziu i Nowym Sączu.

Zobacz także: Wesela ogniskami koronawirusa. Szumowski: może warto bawić się w maseczkach

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić