Specjalny prezent dla Donalda Tuska. Zawisło w jego gabinecie

39

Donald Tusk w sobotę mediach społecznościowych opublikował nagranie, na którym pokazuje, jak wprowadza się do gabinetu premiera. W poniedziałek (18.12.2023) pokazał specjalny prezent, który otrzymał podczas kampanii wyborczej.

Specjalny prezent dla Donalda Tuska. Zawisło w jego gabinecie
Specjalny prezent dla Donalda Tuska. Zawisło w jego gabinecie (x)

Donald Tusk w trakcie kampanii wyborczej przemierzył Polskę wzdłuż i wszerz. Zapowiadał między innymi, że szybko po wyborach odblokuje dla Polski pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy.

W trakcie Donalda Tuska z wyborcami dochodziło do wielu ciekawych sytuacji. Jedna z nich miała miejsce na Podkarpaciu, gdy lider Koalicji Obywatelskiej otrzymał biało-czerwone serce.

Pamiętacie panią Małgosię i wspaniałe seniorki z Rzeszowa? Dały mi wtedy serce, to było kilka miesięcy temu - rozpoczął Donald Tusk.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Poranek Powyborczy Wirtualnej Polski, wydanie 20.10

W dalszej części filmu dowiadujemy się, że lider Koalicji Obywatelskiej dostał je podczas spotkania z wyborcami i miał je zawiesić dopiero wtedy, gdy ponownie zostanie premierem Polski.

To jest serduszko biało-czerwone. Dla pana wtedy, kiedy będzie mógł je pan powiesić w gabinecie premiera - powiedziała pani Małgorzata. - Niezależnie jak się nasze losy potoczą, ja tam wejdę i te serduszko powieszę - odpowiedział wówczas Donald Tusk.

Nowy premier w natłoku pracy

Przypomnijmy, że Donald Tusk został wybrany na stanowisko premiera przez Sejm. Już następnego dnia nowo wybrany premier wygłosił exposé. Ostatnim krokiem było zaprzysiężenie w Pałacu Prezydenckim. Tego samego dnia Donald Tusk poleciał do Brukseli na szczyt liderów państw Unii Europejskiej.

W sobotę, Tusk opublikował na swoim koncie na platformie X (dawniej Twitter) wideo, które dokumentuje moment, w którym wprowadza się do swojego gabinetu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Na filmie widać, jak niesie ze sobą kartonowe pudło, mówiąc: czas się rozpakować.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Nowy premier Polski nie miał wiele czasu na rozgoszczenie się w gabinecie, bowiem w niedzielę spotkał się z szefowymi rządów Estonii, Łotwy i Litwy.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić