Sprawdzili paczkę z USA. W żelkach były niedozwolone substancje

Funkcjonariusze ze śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej skontrolowali przesyłki pocztowe w Zabrzu. W wyniku podjętych działań zabezpieczono ponad 1 kg żelków zawierających substancję THC.

.W Zabrzu zabezpieczono ponad 1 kg żelków zawierających substancję THC.
Źródło zdjęć: © KAS

Funkcjonariusze ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach skontrolowali przesyłki pocztowe na terenie Węzła Ekspedycyjno-Rozdzielczego (WER) w Zabrzu.

Podczas kontroli funkcjonariuszy wspierał biszkoptowy golden retriever Kodi. W jednej z przesyłek nadanych w Stanach Zjednoczonych pies wywęszył środki odurzające.

W paczce mundurowi znaleźli 49 szt. foliowych woreczków z żelkami. Na opakowaniach widniała grafika przedstawiająca trójkąt z liściem konopi oraz ostrzeżenie o zawartości substancji THC. Przesyłka była przeznaczona dla odbiorcy z Częstochowy - relacjonuje śląska KAS.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kielce. Dziecko spacerowało po parapecie.

Specjalistyczne badania narkotestem potwierdziły, że skład żelek zawiera substancję THC. Funkcjonariusze zabezpieczyli w sumie ponad 1 kg żelków.

W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że zawartość przesyłek może naruszać przepisy Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, przesyłki pocztowe wraz z zawartością zostały zatrzymane do sprawy karnej.

Śląska KAS przypomina, że za przywóz środków odurzających, substancji psychotropowych, nowych substancji psychoaktywnych lub słomy makowej, grozi wysoka kara grzywny i kara pozbawienia wolności do lat 5.

Wybrane dla Ciebie