oprac. Robert Czykiel| 

Sprzedano dom "Wampira z Bytowa". To tutaj żył seryjny morderca Leszek Pękalski

128

Od dawna trwały poszukiwania nowego właściciela domu, który leży w Osiekach. Miejsce było owiane złą sławą, bo to tam wychowywał się "Wampir z Bytowa". Wygląda na to, że nieruchomość w końcu otrzyma drugie życie.

Sprzedano dom "Wampira z Bytowa". To tutaj żył seryjny morderca Leszek Pękalski
Sprzedano dom Leszka Pękalskiego, "Wampira z Bytowa" (YouTube)

Leszek Pękalski to jeden z najsłynniejszych seryjnych morderców w Polsce. Przydomek "Wampir z Bytowa" mówi sam za siebie. W sądzie udowodniono mu tylko jedno morderstwo. On sam jednak przyznał się do prawie 70.

Swoje ofiary nie tylko mordował, ale także gwałcił. W 2017 roku oficjalnie zakończył odsiadkę w więzieniu. M.in. z jego powodu zmieniono prawo, by osoby szczególnie niebezpieczne nie mogły wyjść na wolność. Obecnie przebywa w zamkniętym ośrodku w Gostyninie.

Sprzedano dom "Wampira z Bytowa"

Kiedy Pękalski siedział w areszcie, dom, w którym się wychowywał, popadał w ruinę. Seryjny morderca wychowywał się w miejscowości Osieki (woj. pomorskie). Nieruchomość od dawna była na sprzedaż, ale zła sława sprawiła, że kupcy omijali ją z daleka.

Zobacz także: Opuszczony dom "wampira z Bytowa". Został wystawiony na sprzedaż za 50 tys. zł

W końcu nastąpił przełom, o czym informuje "Fakt". Dom kupiło małżeństwo Marcin i Sonia Burandt. Historia budynku z lat 30 ubiegłego wieku ich nie przeraża. Bardziej zachwyca architektura i stąd plany, by przeprowadzić generalny remont.

- Chcieliśmy odmienić złą sławę, którą owiane jest to miejsce – i zrobić coś dobrego. Mamy piękne lasy i jeziora. To z tego powinniśmy być słynni. Budynek pochodzi z lat 30.XX w., a mnie i żonę bardzo fascynuje architektura tamtego okresu - komentuje Marcin Burandt.

Małżeństwo jeszcze nie ma konkretnego planu, co po remoncie. Możliwe, że w domu "Wampira z Bytowa" będzie prowadzona agroturystyka. Wtedy okaże się, czy przeszłość i historia budynku przyciągnie, czy może odstraszy klientów.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić