Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Środowiska LGBT chcą "zaorać" chrześcijaństwo? To mówią w Radiu Maryja

151
Podziel się:

W środowej audycji "Aktualności dnia" na antenie Radia Maryja gościł Artur Dąbrowski, rzecznik Akcji Katolickiej w Polsce. Tematem rozmowy był Marsz Równości w Częstochowie. - To jest inwazja kulturowa. Ich celem jest jedna rzecz. Nie tylko "zaoranie" chrześcijaństwa, ale przejęcie całej symboliki - mówił o środowiskach LGBT w Polsce gość katolickiej rozgłośni.

Środowiska LGBT chcą "zaorać" chrześcijaństwo? To mówią w Radiu Maryja
Zdjęcie ilustracyjne (Twitter)

Marsz Równości przejdzie przez Częstochowę już 16 lipca 2022 roku. Uczestnicy wydarzenia będą spacerować m.in. aleją Henryka Sienkiewicza, pod klasztorem na Jasnej Górze.

Nie możemy reagować milczeniem, obojętnością, dlatego zapraszam w imieniu organizatorów zrzeszonych w inicjatywie "Broń Królowej" na Jasną Górę 16 lipca. O godz. 12:30 – modlitwa różańcowa, o godz. 13:15 – konferencja, o godz. 14:00 – uwielbienie, zaś o godz. 15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia, symboliczna Eucharystia, ponieważ będzie jej przewodniczył przeor Jasnej Góry o. Samuel Pacholski. Zakończymy drogą krzyżową z archidiecezją poznańską – mówił w Radiu Maryja dr Artur Dąbrowski, rzecznik Akcji Katolickiej w Polsce.

Zdaniem Dąbrowskiego, aktywna forma protestu w formie modlitwy jest jedyną skuteczną. - Nie możemy pozwolić sobie tylko na to, że będziemy słać protesty, bo ci ludzie z pisemnymi protestami się nie liczą - powiedział.

To jest inwazja kulturowa. Ich celem jest jedna rzecz. Nie tylko "zaoranie" chrześcijaństwa, ale przejęcie całej symboliki. Bardzo często "lewacy" podają nam wzory zachodniego Kościoła, mam tutaj na myśli Kościół w Niemczech, gdzie nawet kardynałowie promują LGBT w Kościele – powiedział na antenie Radia Maryja rzecznik Akcji Katolickiej w Polsce.

Według Dąbrowskiego, tolerancja głoszona przez społeczność LGBT jest tolerancją represywną, a "równość tak naprawdę prowadzi do nierówności". - Ta "równość" polega tak naprawdę na tym, że jest to opakowana w cudowny sposób ideologia, która pokazuje nam, że wszystko co katolickie, co związane z Kościołem, musi zostać odrzucone, zdeptane i uznane jako damnatio memoriae, czyli oddane całkowicie w niebyt – grzmiał w radiu o. Tadeusza Rydzyka rzecznik Akcji Katolickiej w Polsce.

Co sądzicie o tej wypowiedzi na antenie Radia Maryja?

Zobacz także: Ksiądz gorzko o stanowisku papieża Franciszka ws. wojny
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(151)
katolik
2 tyg. temu
Kolejny bełkot, ma na celu zrzucenie uwagi z pedofilskich gwałtów księży na dzieciach , żałosne postępowanie ePiSkopatu, kryjące sprawców, degeneraci moralni, przy nich Sodoma i Gomora to przedszkole. A wystarczy nie kraść i być uczciwym, mówić prawdę , ale to za dużo dla kleru.
Thx
miesiąc temu
Nie dla KK i tym bardziej dla islamu!
Katarzyna
miesiąc temu
Fanatyczny bełkot, kościół ora każdego kto myśli inaczej do tego bratając się z władzą. Dawno zapomnieliście jaka jest misja i dla kogo jesteście. Kasa, złoto i pycha!
Ojczym Rydzyk
miesiąc temu
Jestem taki skromny jak szczupły.
Melka
miesiąc temu
Po raz pierwszy, jak się czyta Wasze komentarze, można poczuć się dumnym z Polaków. Brawo ! To nadzieja, że Polacy mogą opuścić tej zaściankowy, wystraszony wszelką innością grajdoł.
Morfeusz
miesiąc temu
A pieron wie o co chodzi w tym wszystkim 😂😂😂
Stary Buc
miesiąc temu
Myślę, że największym problemem takich organizacji, opierających swoje istnienie na sianiu nienawiści, jest pasywność motłochu. Otóż motłoch przez trzydzieści trzy lata patrzący na te polityczno-religijne przepychanki nie ma już ochoty być narzędziem w rękach elit, załatwiających swoje interesy (i posadki).
Dorian
miesiąc temu
Nigdy, pod żadnym pozorem i za żadne pieniądze nie będę głosował na cokolwiek, co nazywa się "prawicą". Już raz w historii tacy "prawicowcy" doprowadzili Polskę do rozbiorów i ponad 120 lat niewoli. Teraz niszczą naszą Ojczyznę od środka. Na wszelkie sposoby i we wszystkich dziedzinach. A ta pani zamiast do jakiejś rady, zapisze się do chóru w kościele. Tam będzie OK. Przynajmniej bez wstydu i żenady.
Emil
miesiąc temu
Profesor Leszek Kołakowski w tekście o tolerancji radził co zrobić żeby ratować Europę przed islamizacją oraz przed cofnięciem Europy do średniowiecza! Metoda kontrowersyjna ale cel uświęca środki, gdyby jego radę wcielono w życie i ta rada była prawem w konstytucji to nie byłoby problemu z Muzułmanami i pis! Na radach Kołakowskiego z tekstu o tolerancji powinna opierać się konstytucja w każdym kraju zwłaszcza tym w Unii Europejskiej
Kropka
miesiąc temu
Co podpisał Lech Kaczyński? Prawo unijne ma pierwszeństwo przed prawem krajowym państwa członkowskiego. 2. Państwa mają obowiązek zapewnić skuteczność prawa unijnego. 3. Krajom członkowskim nie wolno jest wprowadzać przepisów prawa krajowego, które byłyby sprzeczne z prawem unijnym. 4. W razie sprzeczności przepisów prawa unijnego i krajowego, zastosowanie mają przepisy prawa unijnego. 5. Późniejsze prawo krajowe nie deroguje wcześniejszego prawa. To przez PiS, konfederację, Kaję Godek, Rydzyka, Jarosława Kaczyńskiego i inne konserwatywno religijne środowiska Polska nie dostaje dotacji
Szczery Jan
miesiąc temu
niedługo z powodu gigantycznej podwyżce węgla niektóre rodziny będą marznąć bo nie będzie ich stać na opał, ale ważne, że będziemy marznąć w duchu prawdziwie katolickim. Wartości dla pisu są najważniejsze, zwłaszcza te, które Polska przyjęła pod przymusem i groźbą wojny! Polska przyjęła chrzest pod przymusem i groźbą wojny! Polska prawica czepia się jej, że Unia Europejska narzuca Polsce wartości i jednocześnie prawica chroni wiarę i ideologię narzuconą nam przez te same państwa nazywające się teraz Unią Europejską.
Historia
miesiąc temu
Nie tylko radni. Wyborcy szczególnie emeryci są wstanie sprzedać się PIS za kilkadziesiąt zł. miesięcznie. Widocznie taki sprzedajny naród jesteśmy. Nie wszyscy tacy są, ale znam kilku. Wszystko wybaczą temu rządowi, a na obronę dopowiedzą, że to jedyny rząd co im coś dał. Gdyby Polska się nie sprzedała to chrześcijaństwo narzucono by jej siłą. Poczytajcie sobie o soborze w Konstancji i dlaczego Zawisza Czarny zrobił papieżowi wjazd na chatę oraz na Wikipedii o społeczno kulturowym aspekcie procesów o czary i herezje!
Mózg
miesiąc temu
Niech ktoś wcieli w życie poglądy profesora Leszka Kołakowskiego z tekstu o tolerancji na temat grup ideologicznych i relugijnych będących wrogiem wolności równości i tolerancji! Bo nie dość, że muzułmanie nam Europę rozwalą, to jeszcze do tego pis, konfederacja i Czarnek cofnąć Polskę do średniowiecza i jeszcze uchodźcy Muzułmańscy będą nam w Polsce szariat narzucać , bo Łukaszenka ich nam przysłał! Nie dość, że Polska jest cofana do średniowiecza, to jeszcze na dokładkę grozi nam szariat! Łukaszenka wyszkolił uchodźców Muzułmańskich żeby Ci prowokowali naszych żołnierzy do strztału żeby zrobić wojnę, na której zależy Putinowi, który opłaca ordo luris a ordo opłaca Kaję Godek!
Słowianin
miesiąc temu
Raz Polska sprzedała się za judaszowe srebrniki, zrzekając się swoich pogańskich wierzeń i swojej słowiańskiej kultury na rzecz chrześcijaństwa i kultury łacińskiej i feudalizmu narzuconego nam przez inne państwa które teraz nazywają się Unią Europejską i pozbywają się Watykańskiego okupanta, którego kiedyś nam narzucili! Polska sprzedała się za judaszowe srebrniki w postaci uniknięcia wojny! Polska przyjęła chrzest pod przymusem i groźbą wojny! Poczytajcie sobie o procesach czarownic na Wikipedii o społeczno kulturowym aspekcie procesów o czary, o soborze w Konstancji i dlaczego Zawisza Czarny zrobił papieżowi wjazd na chatę.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić