Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
WIP
|
aktualizacja

Stał się symbolem katastrofy na Odrze. "Zajmuje się szczuciem"

494
Podziel się:

Od kilku tygodni Odra jest skażona. W wodzie znajdowane są śnięte ryby, mówi się o katastrofie ekologicznej. W kryzysie zarzuca się rządzącym brak prawidłowej reakcji. Przykładem może być zachowanie wiceministra klimatu Jacka Ozdoby, który, jak zarzucają mu politycy i dziennikarze, zamiast skupić uwagę na istotnym problemie, atakuje "ludzi Tuska" i "zajmuje się szczuciem".

Stał się symbolem katastrofy na Odrze. "Zajmuje się szczuciem"
Jacek Ozdoba zabrał głos po konferencji na brzegu skażonej Odry. Uderza w "ludzi Tuska" (Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)

W czwartek 11 sierpnia we wsi Cigacice miała miejsce konferencja prasowa poświęcona katastrofie na Odrze. Wziął w niej udział wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Grzegorz Witkowski, Główny Inspektor Ochrony Środowiska Michał Mistrzak i Prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Przemysław Daca.

To jednak Jacek Ozdoba dał się z tego spotkania, zapamiętać najbardziej. Od kilku tygodni rzeka jest skażona. Zagraża to życiu i zdrowiu zwierząt i ludzi. Z wody wyłowiono już tony śniętych ryb. Ludzie są oburzeni i domagają się od rządu zdecydowanej reakcji w obliczu katastrofy ekologicznej. Ostatnie wystąpienie przedstawiciela rządu zostało wyśmiane i przerwane okrzykami niezadowolonych ludzi.

Ozdoba porównał sytuację w Odrze do problemów z oczyszczalnią ścieków Czajka sprzed lat. Konferencję prasową przerwały komentarze niezadowolonych Polaków: "Co robi rząd przez dwa tygodnie, na wczasy pojechał?", "Co to ma do rzeczy?", "Rzeka śmierdzi" - krzyczeli.

Jacek Ozdoba "zajmuje się chamskim szczuciem na Twitterze"

To nie był koniec komentarzy Jacka Ozdoby. Wiceminister postanowił zabrać głos również na Twitterze. Odpowiedział na komentarz posła Michała Szczerby z PO.

Mentalność ludzi Ziobry. Złupić fuchę bez kompetencji. Zrobić w Wodach folwark. Budować kadrowe i finansowe zaplecze dla partii 0,7%. Atakować Tuska i UE. Nie reagować na nieprawidłowości. Doprowadzić do katastrofy. Uciekać od odpowiedzialności. Zostać ozdobą własnej kompromitacji! - napisał na Twitterze Szczerba.

Ozdoba odpowiedział uderzając w "ludzi Tuska". Rzecznik Solidarnej Polski napisał komentarz nawiązujący do butelki wódki o pojemności 0,7 litra:

Jakie Wody? 0,7 to rano robisz skoro takie wpisy robisz. Mentalność ludzi Tuska - czytamy.

Do całej sprawy odniósł się dziennikarz Wirtualnej Polski Szymon Jadczak. Postanowił podsumować zachowanie Ozdoby. Stwierdził, że wiceminister klimatu i środowiska powinien zostać "natychmiast zdymisjonowany". Dodał też, że polityk zajmuje się "chamskim szczuciem na Twitterze" w obliczu katastrofy na Odrze.

Minister Jacek Ozdoba powinien zostać natychmiast zdymisjonowany po czymś takim przez premiera Morawieckiego. Katastrofa ekologiczna na Odrze, a on zajmuje się chamskim szczuciem na Twitterze.
Zobacz także: Śnięte ryby w zatrutej Odrze. "Odór rozkładających się ciał jest przeraźliwy"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(494)
xxx
miesiąc temu
Wszyscy macie nie równo pod sufitem
Marek21
miesiąc temu
Ciekawe kiedy debata w PE kiedy "praworządni" zaczną walić w Polskę i domagać się kar.
obs
miesiąc temu
Nie piszcie o Ozdobie tylko o zatruciu lewego doplywu w Saksonii!! Nie pasuje wam do tej całej hryi jaką wywolaliście.Przypomnijcie sobie też katastrofę Renu w 1986 roku !-musiał być renaturyzowany. Poza tym co stało sie z rybami w wyschnietej rzece Pad we Włoszech,nie tylko z rybami lecz z wszystkimi żyjatkami ? co ? nie interesuje ?. a katastrofy pożarnicze nie niszczą zycia wszelkich zwierzat ? co nie odpowiada taka prawda ? bo nie dotyczy Polski ? Zastanówcie się i pomyślcie szerzej.C zy wykryto sprawców pożarów ?.czy wykryto sprawce wysyuchania rzek ? c zy zdymisjonowano kogoś ?
Weryfikacja
miesiąc temu
Beata ma broszkę a Ziobro Ozdobę
Art
miesiąc temu
Oj już to widzę oczami wyobraźni to kopalnia miedzi w Lubinie jest winna i będzie mus zniszczenia tego kompleksu przemysłowego no i oczywiście miliardowe kary od wspaniałomyślnie eurounii pod nieomylnym przywództwem firera nowej rzeszy. Mam nadzieję że narody Europy a w szczególności Niemcy nie dadzą się omamić fałszywym elitom w Europie. Pozdrawiam wszystkich ludzi dobrej woli.
Mirmar
miesiąc temu
PiS tylko umie szczuć dziwię się jeszcze ze to nie wina Tuska śnięty cały rząd nieudacznicy jaki wyborca taka władza
Gość
miesiąc temu
..pomyłka a nie ozdoba
eeee
miesiąc temu
Oto symbol bylejakości na eksponowanych stanowiskach w kraju.... bawią się Naszą Polską..... chłopcy w krótkich spodenkach na szeleczkach jak w piaskownicy. Może już DOŚĆ tych "żołnierzyków " z bajek premiera i zera, a czas na fachowców, kilku, a dobrych, a nie cała armia klakierów za sporą kasę bez podstawowych zasad znajomości tematu jako dużo gadające głowy bez sensu i głupio.
Pisiorek
miesiąc temu
Haha karma wraca zwalniał Trzaskowski ego dwa dni po awarii Czajki. Teraz sam dał ciała po całości. Typowy nieuk z Solidarnej Polski. Kowalski Ziobro Ozdobą dream team. 😄😄😄😄
Tfu
miesiąc temu
Kolejny Janusz polityki
Polka
miesiąc temu
Bo zajmują się szczuciem ludzi dzieleniem Polaków a ważne sprawy jakoś starają się zamiatać pod dywan szczególnie jak czasem dotyczą ich zwolenników a jak się robi głośno i gorąco znajdą kozła ofiarnego. Może by w końcu zajęli się czymś ważnym skupili na środowisku a nie na szczycie na inny
wędkarz
miesiąc temu
PiS od początku chyba wiedział o tej katastrofie, dlatego milczeli, liczą, ze jakoś to może sie rozmydli. Teraz rżną głupa. Szukać zakładu państwowego lub osób powiązanych z PiSem.
SATYR
miesiąc temu
A może w Odrze zrobić rytualną kąpiel wiernopoddańczą dla wszystkich członków chcących utrzymać się u żłobu Prezes będzie miał listę i wydawał przepustki
Kolec
miesiąc temu
Szczerba & Joński to kabaret godny Neonówki
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić