aktualizacja 

Stał się symbolem katastrofy na Odrze. "Zajmuje się szczuciem"

779

Od kilku tygodni Odra jest skażona. W wodzie znajdowane są śnięte ryby, mówi się o katastrofie ekologicznej. W kryzysie zarzuca się rządzącym brak prawidłowej reakcji. Przykładem może być zachowanie wiceministra klimatu Jacka Ozdoby, który, jak zarzucają mu politycy i dziennikarze, zamiast skupić uwagę na istotnym problemie, atakuje "ludzi Tuska" i "zajmuje się szczuciem".

Stał się symbolem katastrofy na Odrze. "Zajmuje się szczuciem"
Jacek Ozdoba zabrał głos po konferencji na brzegu skażonej Odry. Uderza w "ludzi Tuska" (Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)

W czwartek 11 sierpnia we wsi Cigacice miała miejsce konferencja prasowa poświęcona katastrofie na Odrze. Wziął w niej udział wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Grzegorz Witkowski, Główny Inspektor Ochrony Środowiska Michał Mistrzak i Prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Przemysław Daca.

To jednak Jacek Ozdoba dał się z tego spotkania, zapamiętać najbardziej. Od kilku tygodni rzeka jest skażona. Zagraża to życiu i zdrowiu zwierząt i ludzi. Z wody wyłowiono już tony śniętych ryb. Ludzie są oburzeni i domagają się od rządu zdecydowanej reakcji w obliczu katastrofy ekologicznej. Ostatnie wystąpienie przedstawiciela rządu zostało wyśmiane i przerwane okrzykami niezadowolonych ludzi.

Ozdoba porównał sytuację w Odrze do problemów z oczyszczalnią ścieków Czajka sprzed lat. Konferencję prasową przerwały komentarze niezadowolonych Polaków: "Co robi rząd przez dwa tygodnie, na wczasy pojechał?", "Co to ma do rzeczy?", "Rzeka śmierdzi" - krzyczeli.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Jacek Ozdoba "zajmuje się chamskim szczuciem na Twitterze"

To nie był koniec komentarzy Jacka Ozdoby. Wiceminister postanowił zabrać głos również na Twitterze. Odpowiedział na komentarz posła Michała Szczerby z PO.

Mentalność ludzi Ziobry. Złupić fuchę bez kompetencji. Zrobić w Wodach folwark. Budować kadrowe i finansowe zaplecze dla partii 0,7%. Atakować Tuska i UE. Nie reagować na nieprawidłowości. Doprowadzić do katastrofy. Uciekać od odpowiedzialności. Zostać ozdobą własnej kompromitacji! - napisał na Twitterze Szczerba.

Ozdoba odpowiedział uderzając w "ludzi Tuska". Rzecznik Solidarnej Polski napisał komentarz nawiązujący do butelki wódki o pojemności 0,7 litra:

Jakie Wody? 0,7 to rano robisz skoro takie wpisy robisz. Mentalność ludzi Tuska - czytamy.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Do całej sprawy odniósł się dziennikarz Wirtualnej Polski Szymon Jadczak. Postanowił podsumować zachowanie Ozdoby. Stwierdził, że wiceminister klimatu i środowiska powinien zostać "natychmiast zdymisjonowany". Dodał też, że polityk zajmuje się "chamskim szczuciem na Twitterze" w obliczu katastrofy na Odrze.

Minister Jacek Ozdoba powinien zostać natychmiast zdymisjonowany po czymś takim przez premiera Morawieckiego. Katastrofa ekologiczna na Odrze, a on zajmuje się chamskim szczuciem na Twitterze.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Śnięte ryby w zatrutej Odrze. "Odór rozkładających się ciał jest przeraźliwy"
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić