Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Stało się. Przemysław Czarnek ministrem edukacji

13

Prezydent Andrzej Duda powołał w poniedziałek Przemysława Czarnka na ministra edukacji narodowej. Zaprzysiężenie zostało opóźnione, ponieważ nowy minister chorował na COVID-19.

Stało się. Przemysław Czarnek ministrem edukacji
(PAP)

Pomimo wielu protestów Przemysław Czarnek został powołany na stanowisko ministra edukacji. Pierwotnie uroczystość była planowana na poniedziałek 5 października, jednak wcześniej tego dnia Przemysław Czarnek poinformował o dodatnim wyniku testu na koronawirusa.

O nominacji Czarnka premier Mateusz Morawiecki poinformował 6 października. Już wtedy prezydent zaakceptował zmiany w rządzie, a także te w strukturze wybranych ministerstw.

Kim jest Przemysław Czarnek?

Przemysław Czarnek od jakiegoś czasu budzi duże kontrowersje. Wcześniej nie udzielał się mocno w polityce, a zrobiło się o nim głośno za sprawą wypowiedzi na temat LGBT. Będąc przedstawicielem rządu w terenie, Czarnek powiedział o Paradzie Równości w Lublinie, że to okazja do szerzenia "dewiacji i wynaturzeń".

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Kolejki przed punktami pobrań. "Jesteśmy na granicy"

Przemysław Czarnek ma 43 lata. Zastąpi na stanowisku ministra Dariusza Piontkowskiego. Niewykluczone, że Piontkowski wróci do resortu w charakterze wiceministra. Na razie nie odniósł się do spekulacji,

Przemysła Czarnek jest bardzo lubiany w PiS. Ostatnio zyskał sympatię prezesa Jarosława Kaczyńskiego, przygotowując ustawę o "wyborach hybrydowych". Wiele osób uważa, że otrzymał nominację właśnie z tego względu, a nie za swoje zasługi i kompetencje.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić