Robert Czykiel| 

Łukasz Szumowski podłączony pod tlen. Ma COVID-19

243

We wtorek późnym wieczorem pojawiły się nowe informacje na temat stanu zdrowia Łukasza Szumowskiego. Były minister zdrowia w szpitalu korzysta z tlenu.

Łukasz Szumowski podłączony pod tlen. Ma COVID-19
Koronawirus w Polsce. Łukasz Szumowski w szpitalu (Getty Images, Polska Press)

Duże poruszenie wywołała informacja, do której dotarł portal money.pl, że Łukasz Szumowski trafił do szpitala. Niedługo później potwierdziło się, że były minister zdrowia jest zakażony koronawirusem i ma "widoczne objawy".

Koronawirus w Polsce. Łukasz Szumowski w szpitalu

Szumowski na temat swojego stanu zdrowia mówił jedynie, że "bywało lepiej". Więcej dowiedziała się telewizja Polsat News. Okazuje się, że 48-latek jest podłączony pod tlen w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie.

Dobra wiadomość jest taka, że były szef resortu zdrowia oddycha samodzielnie. Kluczowe jednak będą najbliższe dni, bo objawy mogą się jeszcze nasilić. Koronawirusa ma nie tylko on, ale także jego najbliższa rodzina.

Zobacz także: Lekarka odpowiada politykom. "Zły moment na przekierowywanie agresji na medyków, czeka nas wstrząs"

Informacja o zakażeniu koronawirusem wywołała dużą sensację, bo niedawno już raz otrzymał pozytywny wynik testu. Czy zatem doszło do ponownego zakażenia w tak krótkim czasie? Szumowski wyklucza taką opcję. Twierdzi, że prawdopodobnie poprzedni test był fałszywie dodatni.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić