Wróć na
A. M.
|

Stanisław Karczewski chwali się wnukiem. Przeliczył już, ile dostanie z 500+

544
Podziel się

Senator PiS Stanisław Karczewski poinformował w mediach społecznościowych, że na świat przyszedł kolejny już jego wnuk. Co jednak wzbudziło kontrowersje, to fakt, że w tym samym poście przeliczył, ile pieniędzy z programów socjalnych otrzyma z tego tytułu jego rodzina.

Stanisław Karczewski chwali się wnukiem. Przeliczył już, ile dostanie z 500+
Marszałek Karczewski pochwalił się zdjęciem wnuka (PAP, Wojciech Olkuśnik)
bCNvzVed

Stanisław Karczewski zamieścił na Twitterze wpis o nowo narodzonym wnuku. Nie krył radości i dumy. Polityk nie omieszkał jednak odnieść się do programów socjalnych, które wprowadziło jego ugrupowanie.

W ramach 500 + i 300+ otrzyma przez 18 lat od państwa 113 400 zł - czytamy we wpisie dotyczącym narodzin dziecka.
bCNvzVef

W sieci pojawiła się fala komentarzy. Liczne słowa krytyki padły w odniesieniu do fragmentu o pieniądzach z programów socjalnych. Głos zabrali m.in. Marek Jakubiak, ubiegający się w pierwszej turze wyborów o fotel prezydencki, czy europosłanka KO Róża Thun.

Mam wnuczki, ale nigdy nie przyszłoby mi do głowy liczyć z tym związane dochody. Gratuluję oczywiście, lepiej by było inaczej tą super wiadomość przekazać - skomentował Marek Jakubiak.
Rozumiem, że chciał Pan powiedzieć: 'otrzyma od Państwa 113 400zł'. Tak, wiemy. To od nas otrzyma. Ale obawiamy się, że niewiele za to kupi, jeśli partia Dziadunia zostanie u władzy..." – napisała Róża Thun.
bCNvzVel

Post zamieścił także Roman Giertych, który może pochwalić się czwórką własnych dzieci.

Każde z nich jest dla mnie warte mego życia. Jak Pan, ciesząc się z wnuka (gratuluje), może przeliczać jego istnienie na dotacje Państwa?" - napisał.

Nie zabrakło też pozytywnych komentarzy. Pod postem pojawiły się także gratulacje i pochwały: "Cudny! Gratulacje dla Rodziców i Dziadków, niech się dobrze chowa. Powodzenia Malutki!", "Gratulacje dla wnuka, rodziców i dziadków. Witamy Polaka!" - pisali internauci.

bCNvzVem

Wybory 2020. Jarosław Kaczyński zniknął? Ryszard Czarnecki: ojciec jest, ojciec czuwa

bCNvzVeG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(544)
Kmicic
miesiąc temu
Jak można każde urodzenie dziecka przeliczać na pieniądze.Pisowska mentalność jest zadziwiająca.Liczy się tylko kasa.
TEN SWOJE!!
miesiąc temu
stasiu KASA , KASA , KASA - WNUK DOSTANIE OD PAŃSTWA??? TO POWIEDZ , ŻE PAŃSTWO TWORZY NARÓD , SPOŁECZEŃSTWO I TO Z NASZYCH WYPRACOWANYCH PRZEZ NAS PIENIĘDZY DOSTANIE TEŻ TWÓJ WNUK . POWIEDZ RÓWNIEŻ JAK PŁAKAŁEŚ PO STRACIE STANOWISKA MARSZAŁKA SENATU , A JAK NADUŻYWAŁEŚ TEGO STANOWISKA BĘDĄC MARSZAŁKIEM , JAK ŁAMAŁEŚ KONSTYTUCJĘ...
Emeryt
miesiąc temu
Nie godzę się żeby moje podatki szły na wnuki tego pana powinien się wstydzic wypowiadać takie rzeczy przecież te pieniądze nie spadną z nieba one będą odebrane ludziom ciężko pracującym i już dziś sa odbierane części etatów bo kiedy pandemia no ale 500 trzeba dać nawet bogatym i nierobom, czy to sprawiedliwe przyznanie w czasie trwania zarazy powinni zawiesić dawanie bogatym i nierob powinni dostać naprawdę poyrzebujacy
bCNvzVeH
gość
miesiąc temu
Pani emerytka z 1200 emerytury finansuje 500+ dla ludzi żyjących z dochodu 10.000 miesięcznie,albo więcej.I nie od "państwa"tylko od Polaków płacących podatki.
wlahalas
miesiąc temu
Panie Karczewski!!! Wyrazy współczucia. Zarabiałem nie tak dobrze jak Pan, ale zawsze byłem dumny, że potrafię zarobić na dzieci. Żyliśmy skromnie, ale rozmowy z moimi dziećmi wykazały, że nie mają poczucia niedostatku. Mój syn w pewnym okresie nie chciał przyjmować ode mnie pieniędzy. Był dumny z tego że radzi sobie finansowo i zarabia na dzieci. Pan wychowuje dzieci na lumpenproletariat, który oczekuje pomocy od państwa. Szkoda mi Pana dzieci.
Najnowsze komentarze (544)
obiektywnie
2 tyg. temu
300+ jest dla dziecka uczącego się do 20 roku życia lub dziecka niepełnosprawnego uczącego się do 24 roku życia. Zakładając, że wnuk pójdzie do szkoły w wieku 7 lat to wychodzi 3900 zł dodając do tego 500+ przez faktyczne 18 lat (108000 zł) wychodzi 111900 zł. Jak widać politycy PiS liczyć nie potrafią :-)
obiektywnie
2 tyg. temu
Nie rozumiem po co rodziny które żyją ponad stan pobierają socjal przecież są rodziny które ledwo wiążą koniec z końcem i ten socjal niewiele im pomaga... Pomysł tych złotowych plusów jest dobry ale bogaty nawet nie zwróci uwagi, że mu przybyło 500 czy 300 zł a dla biedniejszych rodzin te 500 czy 300 nadal jest mało. Z kolei są rodziny które tylko z socjali żyją bo tak wygodniej. Czy nie powinno być to tak pomyślane by ten socjal pomagał tylko tym którzy naprawdę tego potrzebują?
Bodzio
2 tyg. temu
Trzeba zbiurki dla Pana senatora to będzie miał więcej wyników jest bez pieniędzy
litości
3 tyg. temu
Ciężki przypadek z Karczewskiego. Pracuje dla idei, wnuki ma dla pieniędzy...
Daria
4 tyg. temu
Kiedyś te dzieci wychowane na 500+ będą zarabiały na wasze emerytury. Co za ludzie co za kraj dają źle, nie dają źle, pada deszcz źle, święci słońce też źle. Masakra
Leszek
4 tyg. temu
Gratuluję wnuka.
meg
4 tyg. temu
Wedlug mojego rozumowania ten szczesliwy dziadek chcial poprostu dogryzc rozdawcom latwych pieniedzy-ile kosztuje podatnikow kazde polskie dziecko.I dobrze zrobil.
Andrzej
4 tyg. temu
Nawet liczyć nie potrafi. 300+ jest wypłacane od 1 klasy a nie od urodzenia. niech sie Karczewski lepiej zapozna z ustawami własnej partii
bCNvzVez
Realista
4 tyg. temu
"Duda o 500 plus: Jeżeli komuś wystarcza na normalne funkcjonowanie, będę apelował, aby nie pobierał świadczenia"
Jam
4 tyg. temu
Kiedyś ktoś powiedział: jak chcesz rozśmieszyć Pana Boga, to planuj. Nie wiadomo co będzie jutro, a facet wybiega 18 lat w przyszłość.
Berrk
4 tyg. temu
Intencją tęgo pana było zwrócenie uwagi na wspaniałomyślność jego partii.Motywacje,jak widać, mogą być bardzo różne - czasem ...
Dziadek
4 tyg. temu
Z czego ten pan się cieszy? Odnoszę wrażenie że z pieniędzy które otrzyma rodzina, a nie z wnuka. No cóż dla niektórych ważniejsze są pieniądze od rodziny. Wstyd mi za tego pseudo dziadka
Jakub
4 tyg. temu
W 2038 będziemy mieć 500 euro - ktore u Nas będzie od 15 lat....;)
dot44
4 tyg. temu
To czego mam gratulować , wnuka czy kasy? A kasę nie otrzyma od Państwa tylko od ludzi, podatników. Wróć lepiej do szpitala i nie kompromituj się więcej dziadku.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić