o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
A. M.
|

Stanisław Karczewski chwali się wnukiem. Przeliczył już, ile dostanie z 500+

544
Podziel się

Senator PiS Stanisław Karczewski poinformował w mediach społecznościowych, że na świat przyszedł kolejny już jego wnuk. Co jednak wzbudziło kontrowersje, to fakt, że w tym samym poście przeliczył, ile pieniędzy z programów socjalnych otrzyma z tego tytułu jego rodzina.

Stanisław Karczewski chwali się wnukiem. Przeliczył już, ile dostanie z 500+
Marszałek Karczewski pochwalił się zdjęciem wnuka (PAP, Wojciech Olkuśnik)
bDghXxzF

Stanisław Karczewski zamieścił na Twitterze wpis o nowo narodzonym wnuku. Nie krył radości i dumy. Polityk nie omieszkał jednak odnieść się do programów socjalnych, które wprowadziło jego ugrupowanie.

W ramach 500 + i 300+ otrzyma przez 18 lat od państwa 113 400 zł - czytamy we wpisie dotyczącym narodzin dziecka.
bDghXxzH

W sieci pojawiła się fala komentarzy. Liczne słowa krytyki padły w odniesieniu do fragmentu o pieniądzach z programów socjalnych. Głos zabrali m.in. Marek Jakubiak, ubiegający się w pierwszej turze wyborów o fotel prezydencki, czy europosłanka KO Róża Thun.

Mam wnuczki, ale nigdy nie przyszłoby mi do głowy liczyć z tym związane dochody. Gratuluję oczywiście, lepiej by było inaczej tą super wiadomość przekazać - skomentował Marek Jakubiak.
Rozumiem, że chciał Pan powiedzieć: 'otrzyma od Państwa 113 400zł'. Tak, wiemy. To od nas otrzyma. Ale obawiamy się, że niewiele za to kupi, jeśli partia Dziadunia zostanie u władzy..." – napisała Róża Thun.
bDghXxzN

Post zamieścił także Roman Giertych, który może pochwalić się czwórką własnych dzieci.

Każde z nich jest dla mnie warte mego życia. Jak Pan, ciesząc się z wnuka (gratuluje), może przeliczać jego istnienie na dotacje Państwa?" - napisał.

Nie zabrakło też pozytywnych komentarzy. Pod postem pojawiły się także gratulacje i pochwały: "Cudny! Gratulacje dla Rodziców i Dziadków, niech się dobrze chowa. Powodzenia Malutki!", "Gratulacje dla wnuka, rodziców i dziadków. Witamy Polaka!" - pisali internauci.

bDghXxzO

Wybory 2020. Jarosław Kaczyński zniknął? Ryszard Czarnecki: ojciec jest, ojciec czuwa

bDghXxAi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(544)
Kmicic
4 miesiące temu
Jak można każde urodzenie dziecka przeliczać na pieniądze.Pisowska mentalność jest zadziwiająca.Liczy się tylko kasa.
TEN SWOJE!!
4 miesiące temu
stasiu KASA , KASA , KASA - WNUK DOSTANIE OD PAŃSTWA??? TO POWIEDZ , ŻE PAŃSTWO TWORZY NARÓD , SPOŁECZEŃSTWO I TO Z NASZYCH WYPRACOWANYCH PRZEZ NAS PIENIĘDZY DOSTANIE TEŻ TWÓJ WNUK . POWIEDZ RÓWNIEŻ JAK PŁAKAŁEŚ PO STRACIE STANOWISKA MARSZAŁKA SENATU , A JAK NADUŻYWAŁEŚ TEGO STANOWISKA BĘDĄC MARSZAŁKIEM , JAK ŁAMAŁEŚ KONSTYTUCJĘ...
Emeryt
4 miesiące temu
Nie godzę się żeby moje podatki szły na wnuki tego pana powinien się wstydzic wypowiadać takie rzeczy przecież te pieniądze nie spadną z nieba one będą odebrane ludziom ciężko pracującym i już dziś sa odbierane części etatów bo kiedy pandemia no ale 500 trzeba dać nawet bogatym i nierobom, czy to sprawiedliwe przyznanie w czasie trwania zarazy powinni zawiesić dawanie bogatym i nierob powinni dostać naprawdę poyrzebujacy
bDghXxAj
gość
4 miesiące temu
Pani emerytka z 1200 emerytury finansuje 500+ dla ludzi żyjących z dochodu 10.000 miesięcznie,albo więcej.I nie od "państwa"tylko od Polaków płacących podatki.
wlahalas
4 miesiące temu
Panie Karczewski!!! Wyrazy współczucia. Zarabiałem nie tak dobrze jak Pan, ale zawsze byłem dumny, że potrafię zarobić na dzieci. Żyliśmy skromnie, ale rozmowy z moimi dziećmi wykazały, że nie mają poczucia niedostatku. Mój syn w pewnym okresie nie chciał przyjmować ode mnie pieniędzy. Był dumny z tego że radzi sobie finansowo i zarabia na dzieci. Pan wychowuje dzieci na lumpenproletariat, który oczekuje pomocy od państwa. Szkoda mi Pana dzieci.
Najnowsze komentarze (544)
obiektywnie
3 miesiące temu
300+ jest dla dziecka uczącego się do 20 roku życia lub dziecka niepełnosprawnego uczącego się do 24 roku życia. Zakładając, że wnuk pójdzie do szkoły w wieku 7 lat to wychodzi 3900 zł dodając do tego 500+ przez faktyczne 18 lat (108000 zł) wychodzi 111900 zł. Jak widać politycy PiS liczyć nie potrafią :-)
obiektywnie
3 miesiące temu
Nie rozumiem po co rodziny które żyją ponad stan pobierają socjal przecież są rodziny które ledwo wiążą koniec z końcem i ten socjal niewiele im pomaga... Pomysł tych złotowych plusów jest dobry ale bogaty nawet nie zwróci uwagi, że mu przybyło 500 czy 300 zł a dla biedniejszych rodzin te 500 czy 300 nadal jest mało. Z kolei są rodziny które tylko z socjali żyją bo tak wygodniej. Czy nie powinno być to tak pomyślane by ten socjal pomagał tylko tym którzy naprawdę tego potrzebują?
Bodzio
3 miesiące temu
Trzeba zbiurki dla Pana senatora to będzie miał więcej wyników jest bez pieniędzy
litości
3 miesiące temu
Ciężki przypadek z Karczewskiego. Pracuje dla idei, wnuki ma dla pieniędzy...
Daria
4 miesiące temu
Kiedyś te dzieci wychowane na 500+ będą zarabiały na wasze emerytury. Co za ludzie co za kraj dają źle, nie dają źle, pada deszcz źle, święci słońce też źle. Masakra
Leszek
4 miesiące temu
Gratuluję wnuka.
meg
4 miesiące temu
Wedlug mojego rozumowania ten szczesliwy dziadek chcial poprostu dogryzc rozdawcom latwych pieniedzy-ile kosztuje podatnikow kazde polskie dziecko.I dobrze zrobil.
Andrzej
4 miesiące temu
Nawet liczyć nie potrafi. 300+ jest wypłacane od 1 klasy a nie od urodzenia. niech sie Karczewski lepiej zapozna z ustawami własnej partii
bDghXxAb
Realista
4 miesiące temu
"Duda o 500 plus: Jeżeli komuś wystarcza na normalne funkcjonowanie, będę apelował, aby nie pobierał świadczenia"
Jam
4 miesiące temu
Kiedyś ktoś powiedział: jak chcesz rozśmieszyć Pana Boga, to planuj. Nie wiadomo co będzie jutro, a facet wybiega 18 lat w przyszłość.
Berrk
4 miesiące temu
Intencją tęgo pana było zwrócenie uwagi na wspaniałomyślność jego partii.Motywacje,jak widać, mogą być bardzo różne - czasem ...
Dziadek
4 miesiące temu
Z czego ten pan się cieszy? Odnoszę wrażenie że z pieniędzy które otrzyma rodzina, a nie z wnuka. No cóż dla niektórych ważniejsze są pieniądze od rodziny. Wstyd mi za tego pseudo dziadka
Jakub
4 miesiące temu
W 2038 będziemy mieć 500 euro - ktore u Nas będzie od 15 lat....;)
dot44
4 miesiące temu
To czego mam gratulować , wnuka czy kasy? A kasę nie otrzyma od Państwa tylko od ludzi, podatników. Wróć lepiej do szpitala i nie kompromituj się więcej dziadku.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić