o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Roman Giertych do Jarosława Kaczyńskiego: "Pan nie jest królem i nie mieszka pan w pałacu"

126
Podziel się

Nie milkną echa obchodów dziesiątej rocznicy katastrofy smoleńskiej. Wiele kontrowersji budzi postawa prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który z grupą innych polityków złożył wiązanki pod pomnikiem prezydenta Lecha Kaczyńskiego i pomnikiem ofiar katastrofy. Teraz głos w tej sprawie zabrał Roman Giertych.

Roman Giertych jest oburzony postawą Jarosława Kaczyńskiego
Roman Giertych jest oburzony postawą Jarosława Kaczyńskiego (East News, Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)
bDTWwvqt

Były wicepremier zarzucił prezesowi PiS nieprzestrzeganie ograniczeń narzuconych przez rząd. Swoje zdanie na temat zachowania Jarosława Kaczyńskiego wyraził za pośrednictwem Facebooka. Wpis Romana Giertycha został zatytułowany "List do prezesa PiS. Jak panu nie wstyd?".

Pan nie jest królem i nie mieszka Pan w pałacu. Ale obecnie rządzi Pana rząd, który na miliony obywateli naszego kraju nałożył ograniczenia po to, abyśmy jeden drugiego nie zarażali i nie roznosili choroby, która dla wielu może być śmiertelna. Obywatele w zdecydowanej większości z pokorą realizują rządowe decyzje, nawet gdy nie głosowali na Pańską partię. A Pan co robi? Bezczelnie i w biały dzień spotyka się z licznym gronem swoich wyznawców (bo chyba taki charakter ma Pana najbliższe otoczenie) i robi Pan to ostentacyjnie pokazując, że Pana ograniczenia, które nałożył na ludzi Pański rząd, nie obowiązują - takie słowa znajdziemy w poście Giertycha.

Zobacz także: Mandat za "niewłaściwe" zakupy? Prawnik radzi, co zrobić

bDTWwvqv

To oczywiście nie wszystko. W dalszej części Giertych skierował do Kaczyńskiego pytanie, "czy wyobraża sobie, co czują dzisiaj ludzie zamknięci od miesiąca w areszcie domowym, pozbawienie prawa do sportu, albo ci, którzy już nie wiedzą jakie zabawy wymyślać dzieciom, które nie wytrzymują w czterech ścianach, gdy widzą obrazek władzy, która szydzi z własnych zarządzeń?"

Jak wytłumaczyć dziesięciolatkowi, że nie może iść pograć na boisko w piłkę z kolegami, jak widzi Pana "drużynę", która liczyła więcej osób niż zawodnicy podczas meczu? - dodał polityk.

"Jak panu nie wstyd?"

Roman Giertych nawiązał również do ograniczeń dotyczących nabożeństw religijnych. "Jak wytłumaczy Pan osobom religijnym, które często po raz pierwszy w życiu nie wzięły udziału we Mszy Świętej na Wielkanoc, że w kościołach nie może być więcej niż 5 osób?" - zapytał.

bDTWwvqB

Czy Pan zdaje obie sprawę, że ten przykład może doprowadzić do lekceważenia tych zarządzeń? I że w konsekwencji może ulec zakażeniu wielu ludzi, a niektórzy mogą umrzeć? Jak Panu nie wstyd? Jak może Pan na swoje sumienie brać konsekwencje takiego działania? - grzmi Roman Giertych na Facebooku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDTWwvqW
KOMENTARZE
(126)
Wilkowiecko
rok temu
"narysował na wysokości 12 centymetrów kreskę do której wolno było ją nalewać." Jak mój sąsiad Maciaszczyk "pędził" to ja też na szyjce, tuż pod gwintem na butelce narysowałem mu kreskę na wys. 24 cm.do której można było nalewać "księżycówkę".
Wolny
rok temu
Jeden z Tych który jest nietykalny jak Król
Rybka
rok temu
Wybrałeś PiS to masz PiS , mi to rybka
bDTWwvqX
Ekonomista
rok temu
Szkoda Pana słów. Ten mały człowiek uważa się za pępek świata i też czyni tak jakby nie było nad nim nikogo. Ale kiedyś przyjdzie godzina rozgrzeszenia i na pewno nie stanie u bram Piotra, tylko tam gdzie będzie dość gorąco. Bo przecież wiemy wszyscy, że każdy jak sobie pościele tak się wyśpi. I tak będzie też z tym człowiekiem.
Aborygen
rok temu
Może w końcu społeczeństwo zauważy że JK to człowiek który nie ma nic do stracenie, nie ma dzieci rodziny i ludzi na których mu zależy więc jak to ktoś już powiedział: zostawi po sobie spaloną ziemię aby tylko utrzymać władzę.
Najnowsze komentarze (126)
ulina
7 miesięcy temu
preze Kaczynski zrobi wrescie porzadek niech to nastapi jak najszybciej a pan mu nawt do piet nie dorasta
tren
12 miesięcy temu
jestem przeciwko przekazaniu zydom jakichkolwiek pieniedzy!!
Mati
rok temu
Ja mam w swojej stajni konia, wypisz wymaluj Giertych, nawet tam ma na imię.
Paul
rok temu
Do czego to doszło, koń rozmawia z jeźdźcem,hm.
tadzio
rok temu
Jaki tam król to psychopata!
POLOK
rok temu
SPADOCHRONIARZ JAK BYŁ W PIS TO OK JAK W PO TO PIS BE NARA KONIU
kokokon
rok temu
Koczor nie jest królem, ale Giertych jest koniem
Oko
rok temu
ZOSTAWCIE W SPOKOJU TEGO MINI DYKTATORKA!! KALEKOM WOLNO WIECEJ!!!! POLITYCZNE BANDYCI I ICH WYBORCY TO JEST GORSZE NIZ TEN WIRUS!!!!!!!
bDTWwvqP
no i już
rok temu
Giertych , nie lubię Cię ale masz rację i dlaczego tak delikatnie ?To coś do czego się zwracasz nie jest nawet człowiekiem a Pan czy Król go przerasta i bez urazy,płazy nie mają wzrostu a długość.
Gość
rok temu
Panie Romanie pan się myli Kaczyński jest ponad wszystkim przecież widać co robi z Polakami.
Pol
rok temu
Koniogłowy zdrajco, stul parszywy pysk! TFU!!
Kibic z dala
rok temu
Kaczyński nie jest królem, ale Giertych jest błaznem.
hej...
rok temu
Panie Giertych, nie gadaj bzdur, on świętym zostanie niedługo i to za życia. Co dla niego król...
JKpolsza
rok temu
JK USA, JK polsza - jaki koniec przewidujesz?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić