Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Starachowice. Ognisko koronawirusa w hotelu. Znów winne wesela

110

W Starachowicach (województwo świętokrzyskie) pojawiło się nowe ognisko koronawirusa. Tym razem w hotelu, w którym odbyły się 2 wesela i impreza urodzinowa. Goście zostali poddani badaniom.

Starachowice. Ognisko koronawirusa w hotelu. Znów winne wesela
Koronawirus w Starachowicach (Pixabay)

Starachowice. Nowe ognisko koronawirusa

W województwie świętokrzyskim potwierdzono 29 nowych przypadków koronawirusa. Wszystkie pochodzą z jednego ze starachowickich hoteli, w którym początkiem lipca odbyły się 2 wesela i przyjęcie urodzinowe.

Koronawirus po weselu w Starachowicach

Świętokrzyski sanepid postanowił przebadać wszystkich uczestników imprez, które odbyły się w hotelu w Starachowicach. Jak podała TVP3 Kielce, na testy skierowano 170 osób. Po ich wykonaniu na kwarantannę udało się 260 osób.

29 zakażeń nowych zakażeń koronawirusem pojawiło się tylko jednego dnia, 21 lipca. Główną przyczyną były wesela, które niedawno odbyły się w starachowickim hotelu.

W gronie osób chorych są zarówno goście, jaki i personel obiektu. 20 przypadków to mieszkańcy powiatu ostrowieckiego. Pozostałe osoby pochodzą z powiatów: kazimierskiego, skarżyskiego, kieleckiego, buskiego, koneckiego i jędrzejowskiego.

Zobacz także: Pierwszy przypadek koronawirusa na wyspie. Polka uspokaja i zdradza szczegóły
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić