aktualizacja 

Stewardessa wybuchła płaczem. Za chwilę pilot przekazał smutne wieści

117

W czwartek 8 września zmarła królowa Elżbieta II. W mediach społecznościowych pojawiło się wzruszające nagranie, na którym widać, jak pasażerowie British Airways dowiadują się o tym smutnym wydarzeniu.

Stewardessa wybuchła płaczem. Za chwilę pilot przekazał smutne wieści
Nagranie z samolotu British Airways (Twitter, mcapiraso)

Nie żyje królowa Elżbieta II. Zmarła w czwartek 8 września w swojej letniej rezydencji w Balmoral. Tego dnia BBC prowadziło specjalną relację na żywo, a tysiące Brytyjczyków zaczęło gromadzić się pod Pałacem Buckingham.

"To takie surrealistyczne"

Sieć zalały posty z kondolencjami i pożegnaniami monarchini. Jeden z nich pokazuje wzruszający moment, kiedy pilot linii British Airways ogłasza pasażerom samolotu smutną nowinę.

Samolot linii British Airways leciał z Nowego Jorku do Londynu. Na 40 minut przed lądowaniem pasażerowie zauważyli, że stewardessa wybuchła płaczem. Chwilę później pilot ogłosił, że w godzinach popołudniowych królowa zmarła. Kapitan samolotu wyjaśnił, że nie chciał, aby pasażerowie dowiedzieli się o tym dopiero na lotnisku.

To było takie surrealistyczne być pasażerem British Airways i słuchać jak pilot ogłasza właśnie śmierć królowej - napisano pod postem na Twitterze.

Autorem nagrania jest Michael Capiraso z Nowego Jorku. Po tym jak zamieścił wideo na Twitterze skontaktował się z nim portal MailOnline. Mężczyzna powiedział dziennikarzom, że leciał do Wielkiej Brytanii ze swoją córką, która ma wkrótce rozpocząć naukę na uniwersytecie w Edynburgu. Chociaż Capiraso sam nie jest Brytyjczykiem, to moment, w którym usłyszał o śmierci królowej był dla niego bardzo wzruszający.

To było surrealistyczne, polecieć do Wielkiej Brytanii, aby usłyszeć wiadomość od pilota o śmierci królowej oraz doświadczyć emocji załogi i pasażerów. Na zawsze zapamiętam ten moment - wyznał.

Elżbieta Aleksandra Maria – przyszła na świat 21 kwietnia 1926 roku w Londynie. Była córką króla Jerzego VI i jego małżonki, Elżbiety Bowes-Lyon. Do historii przeszła jako najdłużej panująca monarchini Wielkiej Brytanii i na świecie. Z mężem księciem Filipem doczekała się czworga dzieci: Karola, Anny, Andrzeja i Edwarda. Jej pogrzeb zaplanowano na niedzielę 18 lub poniedziałek 19 września.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Karol III poradzi sobie jako król? "To będzie generowało konflikty"
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić