Stracił żonę i córkę. Zmarły w przeciągu kilkunastu dni

24

Rodzinna tragedia rozegrała się na obrzeżach Belfastu. Heather Maddern trafiła do szpitala po tym, jak ciężko zachorowała na COVID-19. Niedługo później na ten sam oddział trafiła jej zarażona koronawirusem córka – Sammie-Jo Forde. Obie kobiety nie żyją.

Stracił żonę i córkę. Zmarły w przeciągu kilkunastu dni
Heather Maddern i Sammie-Jo Forde zmarły w odstępie kilkunastu dni. Matka i córka miały COVID-19 (Facebook, Sammie-Jo Forde)

Gdy zdrowie Heather Maddern pogorszyło się, trafiła do do Ulster Hospital w Belfaście. Niestety, stan seniorki okazał się na tyle ciężki, że lekarze nie byli w stanie jej pomóc i zmarła 31 sierpnia.

Koronawirus zabrał matkę i córkę. Rodzinny dramat w Irlandii

Jak podaje BBC, koronawirusem zaraziła się również Sammie-Jo Forde, córka Heather Maddern. Stan młodej kobiety również wymagał interwencji lekarskiej i 32-latka ostatecznie trafiła do szpitala, w którym przebywała Maddern. Kobiety dzieliły zaledwie dwa łóżka, a Forde była świadkiem odejścia matki.

Mimo starań lekarzy Sammie-Jo Forde odeszła w sobotę 11 września. Kevin McAllister, mąż i ojciec zmarłych, nie kryje rozpaczy z powodu podwójnej straty.

Jestem zdruzgotany. Straciłem córkę, najlepszą przyjaciółkę – zwierzał się Kevin McAllister w programie "BBC's Nolan Show".
Zobacz także: Zobacz też: WHO wzywa narody do dzielenia się szczepionkami. Szczególnie z najbiedniejszymi

Heather Maddern i Sammie-Jo Forde pracowały jako opiekunki domowe. Ich podopiecznymi były starsze osoby. Kevin McAllister podkreśla, że matkę i córkę łączyła do tego stopnia silna więź, że nie tylko wspólnie wykonywały obowiązki służbowe, lecz także mieszkały.

Były bardzo, bardzo blisko. Pracowały razem, mieszkały razem i zmarły razem. Nigdy bym nie pomyślał, że pochowam moją córkę. Była 32-letnią zdrową dziewczyną. W końcu doznała niewydolności serca, ponieważ już nie dawała sobie rady – ubolewał Kevin McAlliste w "BBC's Nolan Show".

Kevin McAllister potwierdził, że ani żona, ani córka nie zdążyły zaszczepić się na COVID-19. Jak tłumaczy, obie były do tego stopnia zajęte opieką nad potrzebującymi, że zaniedbały własne zdrowie. Sammie-Jo Forde osierociła czworo dzieci – najstarsze dziecko 32-latki ma 13 lat.

Pomagały innym ludziom, ale nie mogły pomóc sobie – tłumaczy Kevin McAlliste ("BBC's Nolan Show").

McAllister zwrócił się ze specjalnym apelem do osób, które jeszcze nie zaszczepiły się na COVID-19. Przekonywał, żeby nie zwlekały one z przyjęciem preparatu, a także słuchały lekarzy i innych ekspertów od pandemii koronawirusa.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić