Zorganizowała imprezę w trakcie lockdownu. Straci górę pieniędzy

5

Jamie Kah to czołowa australijska dżokejka. Ostatnio zrobiło się o niej bardzo głośno, jednak nie z uwagi na wyniki sportowe. Zawodniczka w trakcie lockdownu zorganizowała imprezę i naruszyła przepisy covidowe. Została zawieszona i może stracić sporą sumę pieniędzy.

Zorganizowała imprezę w trakcie lockdownu. Straci górę pieniędzy
Australijka została surowo ukarana (Instagram)

O szczegółach poinformował portal rt.com. Kah miała wynająć luksusową willę, gdzie leczyła "trudności w związku" ze swoim narzeczonym. Złamała przepisy covidowe australijskiego stanu Victoria.

Obostrzenia złamali także zaproszeni goście. Nie znajdowali się bowiem w promieniu pięciu mil od swoich domów i przebywali poza miejscem zamieszkania po godzinie policyjnej.

Kah została zawieszona na trzy miesiące. Jej adwokat poinformowała, że zawodniczka została uznana winną składania fałszywych i wprowadzających w błąd zeznań. Jednocześnie przeprosiła za swoje zachowanie w mediach społecznościowych.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

To będzie drogo kosztować. Zawodniczka surowo ukarana

Jak przekazało "The Sydney Morning Herald", zakaz startów oznacza dla niej ogromne straty finansowe. Nie mogła bowiem wypełnić lukratywnego kontraktu. Jeżeli zawieszenie zostanie przedłużone, straci możliwość zarobienia nawet miliona dolarów.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
To ogromna kara, nie przesadzę, jeżeli powiem, że to rekord świata jeśli chodzi o grzywnę za łamanie obostrzeń - powiedziała adwokat zawodniczki.

Ta sprawa wstrząsnęła australijskim jeździectwem. Władze mają jednak nadzieję, że Jamie Kah będzie mogła wrócić do startów w listopadzie.

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: Polska ma nowy tenisowy talent?! Wideo z synem Janowicza zachwyca
Autor: KOZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić