aktualizacja 

Straciła wzrok przez pasożyta. Nie uwierzycie, gdzie go złapała

121

Brytyjka Shereen-Fay Griffin przez kilka miesięcy czuła narastające swędzenie i ból oka. Wreszcie w szpitalu specjaliści zdiagnozowali obecność mięsożernego pasożyta. Niestety sprawił on, że straciła wzrok w jednym oku. Najbardziej przerażające jest to, gdzie go złapała.

Straciła wzrok przez pasożyta. Nie uwierzycie, gdzie go złapała
Straciła wzrok przez pasożyta. Nie uwierzycie, gdzie go złapała (YouTube, @SWNS)

38-letnia Shereen-Fay Griffin mieszka w Crayford w Anglii i pracuje jako asystentka w szkole średniej. Pewnego dnia wybrała się na lokalny basen. - Pływałam. Korzystałam tam z basenu i prysznica. Myłam też twarz w domu rano i wieczorem - powiedziała portalowi MailOnline.

Dwa dni później zaobserwowała u siebie niepokojące objawy - zaczęło ją swędzieć i boleć oko. W związku z tym poszła na wizytę do lekarza rodzinnego. Ten zalecił jej stosowanie kropli bez recepty oraz skierował ją do okulisty.

Specjalista zdiagnozował u niej infekcję oka wywołaną wirusem opryszczki pospolitej i przepisał jej sterydy oraz antybakteryjne krople do oczu. - Nigdy w życiu nie miałam nawet opryszczki, więc było to dla mnie dziwne - mówiła.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Anja Rubik o znajomości z Emily Ratajkowski i Bieberami: "Zaplanowana jest wspólna kolacja"

Powiadomiono ją również, że w ciągu najbliższych dni, ktoś się z nią skontaktuje, aby umówić wizytę kontrolną. Tak jednak się nie stało, a ból u kobiety narastał.

Brytyjka nie dawała za wygraną i cały czas próbowała skontaktować się ze specjalistą. Jednak na próżno. Dlatego bez umówionej wizyty udała się do przychodni. Dostała wówczas dodatkowe leki.

Prawidłowa diagnoza

To również nie pomogło. Zaniepokojona udała się do szpitala. Tam lekarze stwierdzili u niej obecność acanthamoeba keratitis (AK), czyli mięsożernego pasożyta oczu, który żywi się rogówką i może spowodować ślepotę.

W rozmowie z MailOnline Griffin wyznała, że lekarze ze szpitala, do którego się udała, poinformowali ją, iż przepisane jej sterydy pogorszyły sytuację.

Byłam przykuta do łóżka przez trzy tygodnie i nie wychodziłam z domu przez cztery miesiące. Łącznie nie pracowałam przez pięć miesięcy - dodała.

38-latka nie widzi na lewe oko, co utrudnia jej pracę. Niestety nadal towarzyszą jej też objawy. - Odczuwam tępy ból, suchość, swędzenie, bolesność i wciąż pewną nadwrażliwość na światło, ponieważ moja źrenica ma trudności z rozszerzaniem. Odzyskam wzrok tylko wtedy, gdy zgodzę się na przeszczep rogówki, który może się nie udać - wyjaśniła MailOnline Brytyjka.

Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić