Strącona rakieta spadła na ulicę Kijowa wprost na jadące auta. Jest nagranie

Rosja nadal kontynuuje swoje barbarzyńskie zachowanie i nie ustaje w atakach rakietowych, które skierowane są na Kijów. Do sieci trafiło nagranie, z kamerki samochodowej, na którym widać, jak część zestrzelonego przez ukraińską obronę rosyjskiego pocisku spada na ulicę w stolicy, między jadące auta.

Strącona rakieta spadła na ulicę Kijowa wprost na jadące auta. Jest nagranie
Część zestrzelonego rosyjskiego pocisku spada na jezdnię w Kijowie (REUTERS)

W czwartek (1 czerwca) agencja Reutera opublikowała nagranie, które zostało zarejestrowane przez kamerę zamontowaną w jednym z samochodów jadących jedną z główną ulic Kijowa. Pokazuje ono skutek ataku rakietowego Rosjan przeprowadzonego w nocy z 28 na 29 maja.

Strącona rakieta spada na ulicę w Kijowie

Na wideo widzimy, jak fragment zestrzelonego w poniedziałek rano przez ukraińską obronę przeciwlotniczą rosyjskiego pocisku najpierw uderzył w sygnalizator świetlny, a następnie z impetem wpadł pomiędzy jadące samochody. Uderzenie było bardzo sile, w efekcie w powietrze wzbiły się fragmenty betonu.

Z informacji przekazanych przez Reuters, wynika, że kierowca auta, obok którego spadła część rakiety, kontynuował jazdę. Nie wiadomo, czy ktoś ucierpiał w zdarzeniu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Oto co szykuje Putin. Gen. Pacek podał datę

Przypomnijmy, że w nocy z 28 na 29 maja, nad ranem, Rosjanie zaatakowali Kijów. W jego kierunku wystrzelili 11 rakiet balistycznych i manewrujących Iskander. Wszystkie pociski zostały zestrzelone.

"Około godz. 11.30 (10.30 w Polsce) przeciwnik zaatakował obwód kijowski rakietami balistycznymi i manewrującymi Iskander| - informował wówczas gen. Walerij Załużny.

Rosja nie odpuszcza. Ataki nadal trwają

Ataki na stolicę Ukrainy nadal trwają. Dziś (2 czerwca) rano władze Kijowa poinformowały, że obrona przeciwlotnicza odpiera kolejną falę rosyjskich ataków z powietrzna.

W Kijowie dochodzi do wybuchów. Obrona przeciwlotnicza działa - poinformował mer stolicy Witalij Kliczko, dodając, że do miasta zmierza nowa fala dronów.

Kilka minut później napisał na Telegramie: "Więcej eksplozji w mieście". Od początku maja Rosja przeprowadziła około 20 oddzielnych ataków rakietowych i dronów na ukraińskie miasta.

Ukraine: Dashcam video captures missile falling in Kyiv traffic

Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić