aktualizacja 

Konflikt ludzi Putina. Przyłączył się Utkin

Dmitrij Utkin, współzałożyciel Prywatnej Kompanii Wojskowej Wagnera, przyłączył się do konfliktu Jewgienija Prigożyna z przywódcą Czeczenii Ramzanem Kadyrowem i jego współpracownikami. Na jego Telegramie pojawiło się oświadczenie poparcia dla "kucharza Putina".

Konflikt ludzi Putina. Przyłączył się Utkin
Wagnerowcy kontra Kadyrow. Wojna trwa (Getty Images, Twitter)

Grupa Wagnera to prywatna firma wojskowa należąca do rosyjskiego oligarchy Jewgienija Prigożyna. Bojownicy Wagnera pojawili się w strefach konfliktów od Syrii po Mali i Ukrainę i są znani z brutalności swojej taktyki.

Przypomnijmy, że przewodniczący czeczeńskiego parlamentu Magomed Daudov zażądał niedawno osobistego spotkania z Prigożynem, nalegając, by "nie zapomniał", skąd ma swoje "samoloty i helikoptery". Podobne oświadczenie złożył Adam Delimchanow, osobisty przyjaciel Ramzana Kadyrowa i członek rosyjskiej Dumy Państwowej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Meghan Markle w przebraniu, koronacja Króla Karola III i mroczny kosiarz
Nie zapomnij Żenia [skrót Jewgienija], dzięki któremu masz prywatną kompanię wojskową, samoloty, helikoptery, systemy MLRS i tak dalej. Jeśli będziesz szedł dalej w tym tempie, nic dobrego z tego nie wyniknie. Podaj nam lokalizację, a spotkamy się z tobą w dowolnym miejscu i czasie - powiedział Daudov w filmie opublikowanym na Telegramie.

Zamiast Prigożyna, głos zabrał Utkin, który przypomniał swoim kolegom z Czeczeni o znajomości z czasów I i II wojny czeczeńskiej oraz o gotowości do "rozmowy".

Grupa Wagnera to numer jeden w rankingach prywatnych firm wojskowych, uznanych na całym świecie; zawsze jesteśmy gotowi do rozmów "męskich z mężczyznami". Zwłaszcza, że ​​znamy się od pierwszej i drugiej wojny czeczeńskiej. Wszelkie pojawiające się problemy rozwiązujemy dostępnymi nam środkami, nie naruszając praw Federacji Rosyjskiej - napisał Utkin.

Prigożyn rozpętał burzę

Przypomnijmy, że cały konflikt rozpoczął się od tego gdy Prigożyn opublikował nagranie, w którym stwierdził, że nie wie, co kadyrowcy robią obecnie na froncie. Dodał, że pochodzący z Czeczenii żołnierze nie mają wystarczających sił, aby z powodzeniem walczyć na wschodzie Ukrainy.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić