o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aldona Brauła
|

Strajk Kobiet. Wałęsa odpowiada Kaczyńskiemu. "Nie ma żadnej świętości"

71
Podziel się

Jarosław Kaczyński przerwał milczenie i zabrał głos po wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Prezes PiS nawoływał do obrony kościołów i wartości katolickich. Odpowiedział mu były prezydent Lech Wałęsa.

Strajk Kobiet. Wałęsa odpowiada Kaczyńskiemu. "Nie ma żadnej świętości"
Jarosław Kaczyński przemówił do Polaków i nawoływał do obrony Kościoła. (PAP)
bDyZzJAR

Jarosław Kaczyński zabrał głos po kontrowersyjnym wyroku Trybunału Konstytucyjnego i protestach, jakie mają miejsce w całym kraju. Według prezesa PiS orzeczenie ws. aborcji nie mogło być inne w świetle obowiązującej konstytucji, którą uchwalił parlament 93-97 z większością lewicy.

Polityk dodał, że demonstracje, które trwają od czwartku, będą kosztowały życie wielu ludzi. Wezwał też do bezpośredniej obrony kościołów i wartości moralnych, które idą wraz z wiarą.

bDyZzJAT
Ci, którzy do nich nawołują, i ci, którzy w nich uczestniczą, sprowadzają niebezpieczeństwo powszechne, a więc dopuszczają się przestępstwa, poważnego przestępstwa. Władze mają nie tylko prawo, ale i mają obowiązek przeciwstawiania się tego rodzaju wydarzeniom - dodał Kaczyński.

Wtorkowe przemówienie wywołało falę komentarzy. Wśród nich jest opinia byłego prezydenta Lecha Wałęsy, który uważa, że to próba ostatecznego podziału Polaków po ostatnich klęskach partii rządzącej (pisownia oryginalna):

bDyZzJAZ
Perfidna od zawsze gra Kaczyńskiego, tym razem widząc klęskę polityczną celowo wywołał temat w którym wymusza na Kościele poparcie. Kolejny raz dzieli naród tym razem przy przymusowej pomocy Kościoła, Który nie ma wyboru w tym temacie. Ja zwracam uwagę, apeluję i oklejmy raz ostrzegam, to praktykująca nie wierzący. Dla nich nie ma żadnej Świętości - napisał na Facebooku prezydent Lech Wałęsa.
Zobacz także: Premier o strajku kobiet. Zapowiada zdecydowane reakcje na wandalizm
bDyZzJBu
KOMENTARZE
(71)
zxc
3 miesiące temu
Wszyscy Ci „politycy” są siebie warci... w Anglii już dawno byłyby dymisje a jak nie to królowa by rozwaliła rząd... nasza demokracja jest fikcyjna...
115992
3 miesiące temu
było dobrze to po co zmieniać, Kaczyński kreuje Państwo tak jak sobie ubzdurał w głowie, on się nie liczy z nami co chcemy co myślimy!!!!
Art
3 miesiące temu
Kościół odciąć od wszystkiego. I zapisać to na wieki w Konstytucji. By żadna wiara nie manipulowała rządzącymi. Dość kleru.
bDyZzJBv
kowie
3 miesiące temu
Gra Kaczyńskiego: najpierw robię pretekst a potem będę oskarżał. A o wypowiedzi p. Kingi D. mam różne myśli, między innymi taką: " napisz córcia, co ci szkodzi, może kiedyś w życiu ci się przyda"
lllla
3 miesiące temu
Ma Pan rację Panie Prezydencie, ten człowiek to samo zło
Najnowsze komentarze (71)
mdaromir
3 miesiące temu
Ale nie depczcie przeszłości ołtarzy, Choć macie sami doskonalsze wznieść; Na nich się jeszcze święty ogień żarzy Adam Asnyk
Tomek
3 miesiące temu
Po orędziu Kaczyńskiego tworzą się bojówki broniące kościołów itp. Mało tego,słowa Kaczyńskiego wprowadzają w czyn / Białystok, Wrocław/. Pytanie: czy to nie jest podżeganie do popełniania przestępstw. A ten czyn jest karalny. Co na to prokuratura ?
człowiek
3 miesiące temu
I tak roztwonił milion za nobla. Tłumacze na wykładach za granicą muszą tłumaczyć z wałęsowego na polski a później na angielski. Sześć blędów ortograficznych. O stylu nie wspomnę. Logiki zero. Cóż - elektryk
Punisher
3 miesiące temu
Lemingi nie rozumiom że w demokracji spory załatwia się w Parlamencie gdzie wybrani w wyborach politycy załatwiają to za "ulicę". Następne wybory też wygra PIS bez problemów, bo ludzie zobaczyli do czego zdolna jest opozycja żeby dorwać się po trupach ludzi do "korytka"
iza
3 miesiące temu
a gdzie koszulka Walesy KONSTYTUCJA
trybunał
3 miesiące temu
boleek teraz napis konstytucja ci pasuje jesteś przeciw aborcji SUPER
Tenia
3 miesiące temu
Panie Prezydencie - to jak to jest z tym przestrzeganiem konstytucji, dlaczego dzisiaj nie ma Pan na sobie tej ulubionej przez Pana koszulki, podobno sporo Pan ich zakupił.
vbt
3 miesiące temu
Coś stało się w główce nie ma koszulki konstytucja
bDyZzJBn
sas
3 miesiące temu
Zapomniał Pan jak z klerem pił wódeczkę w Magdalence , może coś mu się  przypomni i coś więcej powie o układzie , Jesteś pan złudzeniem historyczno optycznym .
POlemiki
3 miesiące temu
A gdzie ta konstytucja u Wałęsy na klacie.
Przyzwoity
3 miesiące temu
Dyktator strażnik konstytucji, porównywany do Łukaszenki i Putina oraz do Jaruzelskiego Gomółki i Cyrankiewicza, który będzie miał na sumieniu osoby zakażone wirusem powinien zostać zdymisjonowany lub pozbawiony praw obywatelskich, a przynajmniej stanąć przed Trybunałem Stanu. Sądzę, że kiedyś do tego dojdzie
Karol.
3 miesiące temu
Mam 70 lat, i tylko jednego wstydze sie, ze kiedys glosowalem na walese,tw.bolek. Lepij niech ten bufon nie odyzywa sie. WSTYD dla POLSKI.
Stan
3 miesiące temu
Kościołów trzeba bronić tak - ale rządzących w Kościołach nie. Tej elicie fanatycznych klerykałów trzeba przypomnieć „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić” czyli o aktualności myśli J. Piłsudskiego. Najpierw zamieszanie z: LGBT , 5-ką dla zwierząt a teraz odebranie człowieczeństwa kobietom i ich praw. Kler ukradł nazwę "eugeniczny" z filozofii Darwina o selekcji a teraz ją wprowadził w Prawie Kościelnym stosując w naukach przedmałżeńskich (dobór partnerów)i dobrał się do prawa świeckiego w Polsce. Dość z tymi politycznymi i kościelnymi bzdurami. Klerykałów kościelnych odciąć od wszystkiego niech nie mieszają. Polska potrzebuje spokoju.
Antek
3 miesiące temu
A gdzie jest zdjecie z koszulka konstytucja,ktora w/w zawsze nosi.i to sie nazywa manipulacja
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić