Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

Straszliwa prognoza Borisa Johnsona. "Upadek cywilizacji"

678
Podziel się:

Boris Johnson zabrał głos przed szczytem klimatycznym COP26, który odbędzie się na początku listopada w Glasgow. Brytyjski premier ocenił, że zmiany klimatyczne doprowadzić mogą do "upadku cywilizacji". Dodał, że może on przypominać koniec Cesarstwa Rzymskiego.

Straszliwa prognoza Borisa Johnsona. "Upadek cywilizacji"
Boris Johnson ostrzega przed zmianami klimatycznymi (Getty Images)

Przywódca Wielkiej Brytanii zaalarmował, że niekontrolowane zmiany klimatyczne na Ziemi są poważnym zagrożeniem. Dodał, że ludzkość może w krótkim czasie stracić to, co wypracowywała przez wiele dekad.

Cywilizacja i społeczeństwo mogą zacząć się cofać w rozwoju z niewyobrażalną prędkością (…) Widać to chociażby na przykładzie upadku Cesarstwa Rzymskiego – ocenił Boris Johnson.

Boris Johnson ostrzega przed zmianami klimatycznymi. "Rzeczywistość, z którą trzeba się zmierzyć"

Zdaniem brytyjskiego premiera kluczowe jest powstrzymanie kryzysu klimatycznego. Pomóc ma w tym porozumienie, które zostanie prawdopodobnie podpisane na szczycie klimatycznym ONZ w Glasgow.

Jeżeli tego nie zrobimy, możemy skazać przyszłe pokolenia na życie znacznie mniej przyjemne niż nasze – podkreślił Johnson.

Jako główne problemy brytyjski premier wymienił niedobory żywności i konflikty spowodowane zmianami klimatycznymi. Dodał, że jest to "rzeczywistość, z którą będzie trzeba się zmierzyć". Pojawiła się także analogia do meczu piłkarskiego.

W walce ze zmianami klimatycznymi przegrywamy do przerwy 1:5. Przed nami długa droga, ale mecz jest jeszcze do wygrania – ocenił.

Boris Johnson zmienił swoje poglądy. "Trudno jest kwestionować zmiany klimatyczne"

Boris Johnson wcześniej wielokrotnie wyśmiewał zmiany klimatyczne. Podkreślił jednak, że kiedy został premierem, zmienił swoje poglądy. Zagrożenia wynikające ze zmian klimatycznych przybliżyć mu mieli rządowi eksperci.

Jeżeli spojrzymy na twarde dane, prawie pionową krzywą rosnącej temperatury na Ziemi oraz możliwe skutki antropogenicznej zmiany klimatu to bardzo trudno jest te zagrożenia kwestionować. (...) Dlatego teraz mówię to, co mówię – podkreślił.

Dziennikarze zapytali także brytyjskiego premiera o to co robi, aby zmniejszać swój ślad węglowy. – Jem trochę mniej wszystkiego, co jest przyjazne dla środowiska – odparł Johnson w swoim stylu.

Obejrzyj także: Boris Johnson szefem brytyjskiej dyplomacji

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(678)
Wacek
8 miesięcy temu
Przecież oni po to właśnie wyszli z unii, aby ta nie narzucała im żadnych limitów ...
lampart
8 miesięcy temu
U nich już upadła ..
Kill Bil$
8 miesięcy temu
PROBLEM - REAKCJA - ROZWIĄZANIE -poczytajcie o HAARP. depopulacja w toku.
Benito
8 miesięcy temu
Uwaga ! jezeli nie rozumiesz pojecia faszyzm, to go nie używaj. Najpierw proszę poczytać program Faszystowskiej Partii Włoch i pod sufitem troche rozjaśni się.
azot
8 miesięcy temu
Upadniecie, ponieważ głupki walczycie z CO2, który występuje na ziemi od jej początku.
Jurek ogórek
8 miesięcy temu
Cześć.Wybuch wulkanu na Islandii w 2010 spowodował wyrzucenie tyle CO2 w atmosferę ile naszej cywilizacji nie udało się przez 100lat.Walka z klimatem to fikcja.Walczyć trzeba z tą garstką,co wydaje dyrektywy.Wali im się system.
Etr
8 miesięcy temu
A Boris jsz karmi zwierzęta ludźmi?
zigor
8 miesięcy temu
Do piachu z taką cywilizacją, teraz i wcześniej. Garstka ciemiężycieli korzysta z ciemnoty tłumów niewolników - to nazywamy cywilizacją? W tzw. Cesarstwie Rzymskim nieliczni żyli na koszt większości i rozwój polegał na zabieraniu innym dóbr i robieniu z nich nowych niewolników. Dzisiejsza tzw. cywilizacja niewiele się od tamtej różni więc bardzo dobrze że upadnie bo na jej gruzach może w końcu powstanie coś przyzwoitego.
ebola
8 miesięcy temu
Nareszcie w końcu koniec, ludzie to zaraza
Ferris
8 miesięcy temu
naszą cywilizację nie zabije a już zabija lewicowa ideologia w szerokim tego zjawisku ujęciu
jam
8 miesięcy temu
listopad sie jeszcze nie zaczął
iza
8 miesięcy temu
Upadek cywilizacji nastąpi nie z powodu zmian klimatycznych, tylko upadku moralnego, tak jak w Cesarstwie Rzymskim i innych wielkich cywilizacjach, które bynajmniej nie upadały z powodu klimatu. A upadek naszej cywilizacji już się dość dawno zaczął, szkoda, że Johnson tego nie zauważył
Czesław
8 miesięcy temu
Niech naciskają USA, Amerykę Płd.Chiny, Rosję. Wówczas klimat się poprawi. Europa to 10% zanieczyszczeń. Wszystko w tym temacie.
stan
8 miesięcy temu
Zmiany klimatyczne sa niezalezne od czlowieka.Ziemia przeszla nie jedno zlodowacenie.Ostatnio 10000 lat temu i minelo.Moze tamtejsi ludzie zapalili za duzo ognisk.Polityka klimatyczna jest potrzebna dla niektorych panstw i elit przemyslowych.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić