Kamil Różycki
Kamil Różycki| 
aktualizacja 

Straszny widok. Nagrali rosyjskich emerytów przy śmietniku

Przerażające obrazki napływają z Rosji, a dokładniej z Petersburga. To właśnie w tym carskim mieście ktoś nagrał walkę emerytów. Jej powodem według autora nagrania, była przeterminowana żywność wyrzucona przez pracowników pobliskiego marketu spożywczego.

Straszny widok. Nagrali rosyjskich emerytów przy śmietniku
Rosyjscy seniorzy walczą o jedzenie (Twitter, Nexta)

Dramatyczne nagranie pochodzące z petersburskiej ulicy jako jeden z pierwszych pokazał kanał NextaTV. Widać na nim, jak na tyłach jednego z petersburskich sklepów spożywczych dochodzi do walki między kilkoma emerytami. Jak precyzują tamtejsi dziennikarze, powodem tego konfliktu miała być przeterminowana żywność wyrzucona do kosza.

Celem walczących emerytów mają być jak najmniej podgniłe ziemniaki, kwaśne mleko czy psująca się kiełbasa. Równie dużą popularnością cieszyć się mają także towary eksportowe, których ze względu na trwającą wojnę, brak również w samym Petersburgu. To właśnie o te drugie mają toczyć się szczególnie zacięte walki wśród głodnych seniorów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Moment zestrzelenia Tu-22M3. Rosyjski bombowiec runął na ziemię

To nie pierwsza taka sytuacja

Jak wskazują dziennikarze NextaTV, nie jest to pojedynczy incydent. Już nawet sami mieszkańcy skarżą się na tego typu ekscesy z udziałem głodnych seniorów. Tych zaś zdaje się systematycznie przybywać, ponieważ ze względu na trwającą wojnę, w wielu dużych rosyjskich miastach koszt życia znacząco rośnie.

Obecne wydarzenia z Petersburga są bardzo symboliczne. Po raz kolejny bowiem to carskie miasto zaczyna mierzyć się z głodem spowodowanym wojną. Ostatni raz podobna sytuacja miała miejsce przed osiemdziesięcioma laty, kiedy to ówczesny Leningrad przez 900 dni otoczony był przez niemieckie wojska. Z głodu zmarło wtedy ponad milion ludzi.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

O tym, jakie zdemoralizowanie ludności i szkody w społeczeństwie on wywołał, doskonale wie Władimir Putin. Choć w czasie blokady nie było go jeszcze na świecie, to na skutek tych wydarzeń z powodu wycieńczenia zmarł jego starszy brat.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić