aktualizacja 

Struś "Pędziwiatr" w Polsce. Od kilku dni nikt nie może go złapać

9

Od kilku dni po terenie gminy Mełgiew przemieszcza się struś. Ostatnio widziano go w powiecie świdnickim. Urzędnicy, jak i właściciele proszą o pomoc w złapaniu zwierzęcia. Ptak uciekł przez otwartą furtkę z jednego z gospodarstw.

Struś "Pędziwiatr" w Polsce. Od kilku dni nikt nie może go złapać
Zaginiony struś. Ostatnio widziany był w miejscowości Jacków (Facebook)

Od kilku dni młody struś błąka się po polach gminy Mełgiew. W sieci pojawiło się wiele komentarzy internautów, którzy informują, że jadąc autem mijali stojącego w zbożu ptaka.

Ostatnio był on widziany w miejscowości Jacków - o czym poinformował w piątek (5 maja) Urząd Gminy Mełgiew.

Jest młody, nie ma jeszcze roku, dopiero później daje się ustalić jakiej płci jest struś, więc nie wiemy czy to on czy ona. Wykluł się w naszym gospodarstwie, w którym od kilku lat hobbystycznie trzymamy parę strusi. To miało być hobby, a się zrobiła sława na dwa powiaty - mówi właścicielka uciekiniera, cytowana przez "Dziennik wschodni".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Michał Szpak o ślubie, pracy w TVP i żałobie po śmierci mamy
One żyją zamknięte w zagrodzie, ale ktoś przez nieuwagę zostawił otwartą furtkę i jedno młode wyszło na otwartą przestrzeń. To faktycznie bardzo szybkie, zwrotne zwierzęta - dodaje kobieta.

Właściciele młodego strusia apelują o pomoc.

Co zrobić, gdy ktoś zobaczy w swojej okolicy strusia?

Najlepiej będzie jeżeli otworzysz bramę, furtkę własnej posesji. A następnie odejdziesz, aby młody struś mógł wejść na ogrodzony teren. Wtedy należy powiadomić właścicieli lub odpowiednie organy o tym, gdzie znajduje się ptak.

Pamiętaj, gonienie strusia nie ma najmniejszego sensu, ponieważ jest on bardzo szybki. Warto również podkreślić, że istnieje cień szansy na to, że uciekinier nie wtargnie na jezdnię, ponieważ boi się szumu.

Lubią sałatę, jabłka, ale są bardzo płochliwe i raczej młode się nie skusi i nie podejdzie do obcego. Proszę podkreślić, że one nie robią żadnej krzywdy i nie są żadnym zagrożeniem dla ludzi - tłumaczy właścicielka strusia.

Informacje na temat zwierzęcia można zgłaszać do Urzędy Gminy Mełgiew pod nr tel. 8146 05700 lub 814605701.

Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić