Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Stworzyli hymn dla osób LGBT. Inspiracją były słowa Andrzeja Dudy

10
Podziel się:

Jakub Kwieciński i Dawid Mycek walczą o równe prawa społeczności LGBT. Ostatnio postanowili stworzyć piosenkę "Inni", inspirowaną m.in. wypowiedzią prezydenta RP Andrzeja Dudy. Utwór cieszy się sporą popularnością, zyskał już nawet miano hymnu osób LGBT.

Stworzyli hymn dla osób LGBT. Inspiracją były słowa Andrzeja Dudy
Jakub Kwieciński i Dawid Mycek nagrali piosenkę pt. "Inni". (YouTube)

W 2017 roku Jakub Kwieciński i Dawid Mycek zalegalizowali swój związek. Do wymarzonego ślubu doszło na Maderze.

Czekaliśmy na ten dzień dwa lata. I stało się! Cudowna chwila, gdyspełniają się marzenia... - pisali w sieci.

To wydarzenie dodało im siły do walki o prawa osób LGBT+. Ostatnio stworzyli własny utwór z autorskim tekstem. Nie ukrywają, że inspiracją była dla nich wypowiedź prezydenta Andrzeja Dudy, który nazwał osoby LGBT "ideologią".

W teledysku wykorzystano również wypowiedzi abpa Marka Jędraszewskiego i ministra Przemysława Czarnka oraz Ryszarda Terleckiego. W refrenie możemy natomiast usłyszeć: "Nie jesteśmy inni / Niczemu niewinni / Może naiwni, wierząc, że świat zrozumie nas / Nie jesteśmy inni / Niczemu niewinni / Czasem bezsilni / Ale ten świat nie zmieni nas".

"Szczucie i tę nienawiść czujemy na sobie niemal codziennie"

"Mamy wrażenie, że w naszym kraju cały czas musimy tłumaczyć wszystkim oczywiste rzeczy - że choć wszyscy jesteśmy barwni, kolorowi i różnorodni, to jednak kochamy i czujemy tak samo jak wszyscy" - piszą twórcy utworu "Inni", cytowani przez kobieta.wp.pl.

Boimy się, że do tego [rozlewu krwi - przyp. red.] doprowadzi kiedyś i u nas nienawiść siana latami przez Radio Maryja, Kaję Godek, TVP, ministrów naszego rządu, czy samego prezydenta Dudę. Tę nagonkę, to szczucie i tę nienawiść czujemy na sobie niemal codziennie. Każdego dnia boimy się rano wejść do Internetu z obawy przed kolejnymi wymysłami naszej władzy. Jednego dnia "zakaz korekty płci", następnego dnia zapowiedź ustawy o "zakazie adopcji przez pary jednopłciowe", chwilę później informacja o pracach nad ustawą o "cenzurze treści LGBT w mediach", a na koniec "cenzura książki napisanej przez geja" - dodają.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(10)
Pulad
rok temu
Efekt odwrotny do zamierzonego. Właśnie tak się tworzy ideologię.
BICZKA.𝙿𝙻
rok temu
Tracisz czas na czytaniu wiadomosci albo zagadujesz i zaliczasz modelki! Wybor pozostawiam Tobie, a stronka powyzej!
Fub
rok temu
Jak byście funkcjonowali normalnie w społeczeństwie i swoje dewiacje pokazywali u siebie w domach, to nikt by wam niczego złego nie powiedział. Nie macie prawa deprawować naszych dzieci.
Boy
rok temu
Skoro ci co tak bardzo czują nagonkę,szczucie, nienawiść na LGBT,..mogą wyjechać z tego kraju tam gdzie nic im nie grozi,..nawet do Emiratów Arabskich! Droga wolna! Nikt za wami tęsknić nie będzie.
Jakub
rok temu
Dramat. Tych dwóch osobników chyba istotnie nie rozumie znaczenia terminu tolerancja, a tym samym prostej prawidłowości, że w tym przypadku dotyczy ona tylko i wyłącznie braku dyskryminacji, czy otwartego upokarzania drugiego człowieka ze względu na odmienną orientację seksualną, a więc w żadnej mierze nie równa się akceptacji dla oczekiwań LGBT odnośnie adopcji, seksedukacji, ślubów, relatywizowania płci itd. Dlaczego? Ano dlatego, że stoją one w bezpośredniej sprzeczności z cenionym przez miliony ludzi w tym kraju porządkiem moralnym, obyczajowym i duchowym. Presja ze strony LGBT na wprowadzanie tego rodzaju spaczenia wywołuje więc jedynie pogardę u coraz większej grupy ludzi, a nie tolerancję, tym samym efekt odwrotny od zamierzonego. To szczucie i nienawiść nie biorą się z niczego.
...
rok temu
Każdy może sobie w domu ze swoim wybrankiem robić co chce i większość ludzi zostawia to bez reakcji, bo to nie ich interes, bo odmienności się zdarzają i tacy ludzie mają naturalne prawo żyć spokojnie. Nie zmienia to faktu, że publiczne okazywanie sobie czułości przez takie osoby wzbudza u zdrowych ludzi odruch wymiotny, a propagowanie jest sprzeczne z naturą. Tego, że to nie jest chore, nie da się sobie wmówić, bo natura upomina się o normalność i przetrwanie gatunku.
Antylewak
rok temu
No tak jest flaga ( tęczową )są aktywiści ( walczący o prawa ....) teraz jest jeszcze hymn....a ktoś mi wciska , że nie ma organizacji i nie istnieje ideologia LGBT !
Normalnie
rok temu
Wszystkie w paski kolorowe bluzki wywaliłam tak mi obrzydły
Hah
rok temu
Ja szanuję LGBT, nic do nich nie mam. Ale moim zdaniem z tym wszystkim a zwłaszcza z tym hymnem. Bez przesady! Potem będzie że ich wyśmiali w internecie. Z tego co wiem to są teraz inne problemy niż te co oni wymieniali. (Pisząc problemy chodzi mi np.o to że w sierpniu znów chcą wprowadzić lockdown)
3eas
rok temu
Polska nigdy nie będzie tęczowa!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić