Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Surowe obostrzenia we Włoszech. Dramatyczny wzrost zakażeń

69
Podziel się:

We Włoszech wprowadzono kolejne obostrzenia, po tym jak w weekend odnotowano ponad 5 tys. nowych zakażeń. Mieszkańcy Rzymu i regionu Lacjum będą musieli m.in. nosić maseczki także na ulicach.

Surowe obostrzenia we Włoszech. Dramatyczny wzrost zakażeń
W Rzymie od poniedziałku maseczki są obowiązkowe wszędzie. (Getty Images)

Od poniedziałku na terenie regionu Lacjum, a więc także i Rzymu, noszenie maseczek stanie się obowiązkowe. Każdy, kto wychodzi z domu, będzie musiał zasłaniać nos i usta. Od zasady są tylko drobne wyjątki m.in. podczas uprawiania sportu lub w restauracjach podczas jedzenia.

Maski są obowiązkowe dla wszystkich w wieku powyżej 6 lat. Osoby naruszające prawo mogą otrzymać karę 400 euro grzywny, a policja już zapowiedziała wzmożone kontrole.

Sytuacja Włoch staje się dramatyczna

Włochy zgłosiły ponad 5 tys. nowych przypadków w ciągu ostatnich dwóch dni. Łącznie jest ich już 320 tys. Wyniki z ostatnich dni są najwyższe od maja, czyli momentu, w którym epidemia powoli zaczęła wygasać.

Zobacz także: Koronawirus w Czechach. "Tutaj robi się cztery razy więcej testów niż w Polsce"

W ostatnim czasie wzrasta liczba pacjentów z Covid-19 nawet na południu, gdzie w lutym i marcu sytuacja zdawała się być opanowana. Tamtym regionom Włoch udało się uniknąć najgorszego, głównie w wyniku spowolnienia pandemii przez blokadę narodową, ale także z powodu działań lokalnych gubernatorów, którzy wprowadzili szereg surowych zasad i kar za ich nieprzestrzeganie.

Nie ma innego sposobu. Maski należy nosić na twarzy, a nie na łokciu. Jeśli istnieje alternatywa między ludźmi umierającymi na ulicy, a przyjemną przechadzką, to nie ma wątpliwości… wszystko się zamknie […] Musimy powrócić do surowego zachowania z lutego, marca i kwietnia, inaczej zachorujemy – ostrzegł Vincenzo De Luca, prezydent Kampanii, której stolicą jest Neapol.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić