aktualizacja 

Świąteczny skandal w Lesku. Burmistrz pokazał zdjęcia

302

W Lesku w woj. podkarpackim ktoś pod osłoną nocy ściął bożonarodzeniową choinkę, która ozdabiała miejski rynek. Burmistrz miasta jest zdruzgotany tym bezsensownym aktem wandalizmu, który zepsuł mieszkańcom magię świąt. - Do tego doprowadza nienawiść i hejt - napisał na Facebooku Adam Snarski.

Świąteczny skandal w Lesku. Burmistrz pokazał zdjęcia
Burmistrz Leska uważa, że ktoś celowo ściął choinkę na miejskim rynku (Facebook, Adam Snarski Burmistrz Leska)

Władze większości polskich miast dbają o to, by mieszkańcy mogli poczuć świąteczny klimat nie tylko we własnych domach. Jeszcze przed Bożym Narodzeniem burmistrz położonego nad Sanem Leska zorganizował piękną, blisko 7-metrową choinkę, która ozdobiła miejski rynek. Niestety, leszczanom nie było dane nacieszyć się pachnącym lasem, świątecznym akcentem.

Już 26 grudnia, czyli w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, ktoś postanowił odebrać gwiazdkową radość mieszkańcom 5-tysięcznego miasta. Burmistrz Adam Snarski poinformował w pełnym żalu poście na Facebooku, że choinka została celowo ścięta przez nieznanego sprawcę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Święta jak tykająca bomba. Lekarz o tym, czego unikać
Wszystko rozumiem, ale takiego aktu wandalizmu chyba nikt się nie spodziewał i to w okresie świątecznym. Do tego doprowadza nienawiść i hejt. Z tym, że tym razem mogło się to skończyć tragicznie - napisał na Facebooku Snarski.

Burmistrz Leska dołączył do posta zdjęcia leżącego na rynku drzewka, pokazał także pień, który jego zdaniem został ścięty piłą mechaniczną. Jak wskazał we wpisie na portalu społecznościowym, wokół przewróconej choinki leżały trociny, co ma dowodzić, że wandale działali z pełną premedytacją.

Przeciwnicy polityki Snarskiego podważają jednak tę wersję wydarzeń. W sekcji komentarzy pod postem burmistrza pojawiły się głosy, jakoby choinka przewróciła się samoistnie z powodu złego montażu. Szef Leska uważa, że zarówno działanie wandali, jak i nieprzychylne komentarze to sprawka hejterów.

Niewielka grupa w nienawistny sposób krytykuje wszystkie moje inicjatywy. Teraz także na tej grupie są wpisy, że upadek choinki jest znakiem czasów w Lesku i sugestie, że została źle zamontowana. Nic podobnego, ktoś celowo ją podciął, na co są dowody - mówi burmistrz Snarski, cytowany przez "Gazetę Wyborczą".

Sprawę wyjaśni policja, która została już poinformowana o zaistniałej sytuacji. Być może nagrania z kamer monitoringu zainstalowanych na leskim rynku pomogą wskazać winowajcę dewastacji świątecznej choinki.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić