aktualizacja 

To zobaczyli w szopce. Policja już działa

429

Boże Narodzenie powinno być czasem spokoju i pojednania. Niestety, rzeczywistość nie zawsze tak wygląda. Wandale nie biorą wolnego nawet w Wigilię. Jak informuje Urząd Gminy w Stęszewie (woj. wielkopolskie), w nocy z soboty na niedzielę chuligani zniszczyli świąteczną szopkę. Okazuje się, że haniebna "tradycja" dewastowania żłobka na stęszewskim rynku trwa od kilku lat.

To zobaczyli w szopce. Policja już działa
Wandale zniszczyli bożonarodzeniową szopkę. Zdj. ilustracyjne (Facebook, Pixabay)

O przykrym zdarzeniu poinformowali w niedzielę 25 grudnia na Facebooku pracownicy Urzędu Gminy w Stęszewie w powiecie poznańskim. Bożonarodzeniowa szopka, która stanęła na miejskim rynku, niedługo cieszyła swoim pięknem okolicznych mieszkańców.

Szopka bożonarodzeniowa zdewastowana. To nie pierwszy raz

Jak przekazano w poście na portalu społecznościowym, w nocy z 24 na 25 grudnia żłobek został zniszczony. Najbardziej ucierpiała znajdująca się w środku figura przedstawiająca postać św. Józefa.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo...

Zobacz także: Święta jak tykająca bomba. Lekarz o tym, czego unikać

Jak widzimy na zdjęciu dołączonym do wpisu, statuetka ma urwaną jedną dłoń oraz obie nogi. Nie wiadomo, kto dokonał aktu wandalizmu, ani jaki był powód tego skandalicznego działania.

Okazuje się jednak, że takie sytuacje zdarzają się w Stęszewie regularnie. Jak przypomnieli urzędnicy, w poprzednich latach bożonarodzeniowa szopka również padała celem dewastatorów. Administratorzy profilu "Gmina Stęszew" na Facebooku zapewnili, że sprawa zniszczenia żłobka zostanie niezwłocznie zgłoszona na policję.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Podobne zdarzenie miało miejsce także w Poznaniu w styczniu bieżącego roku. Wówczas wizerunki osób odpowiedzialnych za zniszczenie szopki zostały zarejestrowane przez kamery monitoringu. Na filmach widać było chuliganów uzbrojonych w pałki teleskopowe, którymi uderzali w bożonarodzeniowe figurki. Wandali śledził operator monitoringu, dzięki czemu szybko wpadli oni w ręce policji.

Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić