aktualizacja 

"Święty Graal" kolekcjonerów LEGO. 13-latek znalazł klocek na plaży

54

Regularnie odwiedza z rodzicami lokalne plaże, polując na rzadkie klocki Lego. W ciągu dwóch lat znalazł ich 789. Tym razem, Liutauras Cemolonskas, trzynastolatek z Kornwalii trafił na prawdziwie rzadki skarb.

"Święty Graal" kolekcjonerów LEGO. 13-latek znalazł klocek na plaży
Trzynastolatek przeczesuje z rodziną plaże w Kornwalii w poszukiwaniu rzadkich klocków lego. (Facebook, Pexels)

Rodzina z Kornwalii ma dość nietypową pasję. Przemierzają wspólnie plaże w poszukiwaniu rzadkich elementów LEGO.

Tym razem trafili na prawdziwy skarb. Trzynastolatek na plaży znalazł plastikową ośmiornicę, czyli niezwykle rzadki element klocków LEGO, który wpadła do morza ze statku towarowego podczas sztormu w 1997 roku.

To jeden z bardziej cenionych elementów w oldschoolowych zestawach Lego, ponieważ ośmiornic na pokładzie wspomnianego statku było zaledwie 4200. Eksperci nazywają je "świętym Graalem" wśród klocków.

Trzynastolatek cyklicznie przeczesuje plaże wraz z rodzicami w poszukiwaniu tego typu skarbów. W ciągu zaledwie dwóch lat na plaży znalazł aż 789 klocków LEGO. Okazuje się, że nietypowe hobby chłopak odziedziczył po swoim tacie.

Kiedy byłem dzieckiem, interesowałem się archeologią, a później Liutauras też zaczął się tym zajmować. Robiliśmy to razem, jako rodzina - mówi 36-letni Vytautas Cemolonskas, ojciec chłopca.

Ojciec i syn w rozmowie z mediami przyznają, że sukcesywnie poszukiwali ośmiornicy, nie mieli jednak na to zbyt wielkich nadziei, wiedząc jak rzadki element stanowi.

Teraz zajmująca się beachcombingiem, czyli przeszukiwaniem plaży w celu znalezienia ciekawych lub rzadkich przedmiotów, rodzina planuje odnaleźć kolejny rzadki element.

Ich nowym celem jest odnalezienie jednego z 33 941 smoków, które znajdowały się w 62 kontenerach towarowych, które wpadły do ​​morza w wypadku 20 mil od Land's End.

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić