Syn podszedł do ciągnika. Dramatyczny wypadek w Świdniku

76

Niebezpieczny wypadek w Świdniku. Ojciec przypadkiem przejechał traktorem syna, który pomagał mu w pracy w polu. Na miejsce przyleciał helikopter ratowniczy.

Syn podszedł do ciągnika. Dramatyczny wypadek w Świdniku
Przejechał syna ciągnikiem. Tragiczny wypadek w Świdnicy. (Pixabay)

Na razie policja nie zna dokładnych przyczyn tragicznego wypadku, którego ofiarą padł 26-latek. Młody mężczyzna pomagał ojcu podczas prac rolniczych, kiedy został przejechany przez ciężkim ciągnikiem - informuje Tygodnik Rolniczy.

Na miejsce niezwłocznie wezwano służby ratownicze i policję. Stan 26-latka był bardzo poważny, na miejsce wypadku przyleciała załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ranny został przetransportowany śmigłowcem do szpitala.

Zobacz także: Tajemnicza anomalia na dnie Bałtyku. Eksperci nie wiedzą, czym dokładnie jest

Chciał wejść do ciągnika, gdy nagle...

Pierwsze informacje o zdarzeniu, które miało miejsce 6 sierpnia, podane zostały przez KPP w Świdnicy. 26-latek chciał wsiąść do ciągnika, który kierowany był przez jego ojca.

Maszyna jednak z niewiadomych przyczyn ruszyła, przez co młody mężczyzna najprawdopodobniej stracił równowagę, ześlizgnął się i wpadł pod koła pojazdu. Traktor przejechał po 26-latku.

Policja apeluje do rolników, aby podczas prac w polu zachować ostrożność. Bywa bowiem tak, że do wykonywanych prac rolnicy podchodzą w sposób rutynowy, nie zawsze upewniając się, czy wykonywane przez nich czynności nie zagrażają ich życiu. Pamiętajmy, aby w pracy przestrzegać zawsze zasad bezpieczeństwa, szczególnie gdy mamy do czynienia z zawodami obarczonymi większym ryzykiem.

Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić