Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Tragedia we wsi Dobre. Straszna śmierć rolnika podczas prac polowych

91

Do tragedii doszło w województwie kujawsko-pomorskim. 41-letni mężczyzna z powiatu radziejowskiego brał udział w pracach polowych. W pewnym momencie został przygnieciony elementem prasy do rolowania słomy. Policja zwraca się z apelem do rolników.

Tragedia we wsi Dobre. Straszna śmierć rolnika podczas prac polowych
Do tragedii doszło w trakcie pracy z maszyną do rolowania słomy (KPP Radziejów)

O zdarzeniu poinformowali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie. Zgodnie z ich wstępnymi ustaleniami 41-latek został przyciśnięty elementem maszyny do prasowania słomy.

Nie żyje 41-latek. Przygniótł go element prasy do słomy

Wyjaśnieniem okoliczności śmierci zmarłego zajmuje się prokuratura i policja. Jednak za najbardziej prawdopodobny funkcjonariusze KPP w Radziejowie uważają nieszczęśliwy wypadek.

Bezpośrednią przyczyną śmierci 41-latka były obrażenia, jakich doznał wskutek wypadku. Ponieważ trwa okres wzmożonych prac polowych, policja zdecydowała się zaapelować do rolników o szczególną ostrożność. W szczególnym niebezpieczeństwie są dzieci, które próbują bawić się ze zwierzętami gospodarskimi, nie zdając sobie sprawy z ich siły.

(...) Chcielibyśmy zaapelować do rolników o zachowanie szczególnej ostrożności podczas prac polowych. Okres lata i jesieni to czas wzmożonych prac w gospodarstwach rolnych. Wiąże się to ze zwiększonym ryzykiem urazów i wypadków (...) – apeluje asp. szt. Marcin Krasucki, rzecznik prasowy KPP w Radziejowie .
Zobacz także: Zobacz też: O włos od tragedii. Wypadek w Tarnowskich Górach
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić