Angelika Karpińska| 

"Jest bohaterem taty". 9-latek uratował rannego ojca przed utonięciem

6

Podczas skoku do wody mężczyzna z USA skręcił kark. Na szczęście obok niego był 9-letni syn, który wyciągnął go na brzeg. Dzielny chłopiec został okrzyknięty bohaterem. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

"Jest bohaterem taty". 9-latek uratował rannego ojca przed utonięciem
9-latek uratował ojca przed utonięciem (Pixabay)

Pięcioosobowa rodzina odpoczywała na plaży w Pensacola na Florydzie. Tuż po zachodzie słońca chłopiec przekonał swojego tatę Josha do ostatniego skoku z doku do cieśniny Santa Rosa, która okazała się znacznie płytsza, niż myśleli.

Mężczyzna przez kilka sekund nie wynurzał się z wody, a 9-latek od razu zrozumiał, że coś jest nie tak. Po chwili jego ojciec wynurzył się, ale unosił się na brzuchu. Nie był w stanie się ruszyć i przewrócić na plecy.

Pamiętam tylko, że powiedział, że skręcił sobie kark i że się boi - wspomina 9-letni Asaih Williams.

Ojciec skręcił kark. 9-latek sam wyciągnął go z wody

Pomimo 45-kilogramowej różnicy w wadze, dziecko zdołało obrócić mężczyznę i zaciągnąć go na brzeg. Josh Williams został przewieziony do szpitala z uszkodzonym karkiem i przeszedł operację. Lekarze twierdzą, że jego obrażenia nie powinny mieć wpływu na życie i nie będzie potrzebował wózka inwalidzkiego, ale mężczyzna wciąż próbuje odzyskać czucie w rękach i nogach.

Jestem bardzo wdzięczna, że Asaih tam był, ponieważ bez niego mój mąż prawdopodobnie dziś już by nie żył. Sam sprowadził go z powrotem na brzeg. Jest jego bohaterem, to na pewno - powiedziała matka chłopca.

Zobacz także: Uratował tonącego mężczyznę. Pies ratownik z Wietnamu

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić