Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Sytuacja na wschodniej granicy. Wojsko publikuje nagrania

68
Podziel się:

Kryzys migracyjny na naszej wschodniej granicy wciąż trwa. Tylko jednego dnia 470 migrantów próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi do Polski. Część z nich terytorialsi dostrzegli przy pomocy drona.

Sytuacja na wschodniej granicy. Wojsko publikuje nagrania
We wtorek 12 października na granicy polsko-białoruskiej odnotowano 470 prób jej nielegalnego przekroczenia. (Twitter)

We wtorek 12 października na granicy polsko-białoruskiej odnotowano 470 prób jej nielegalnego przekroczenia. Wszystkim próbom zapobieżono. W tym miesiącu na tym odcinku granicy takich prób było już 6,7 tys., a od początku roku - 18,3 ty. - informuje Straż Graniczna.

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali we wtorek 4 cudzoziemców, którzy pomagali w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski: dwóch obywateli Syrii z niemieckimi tytułami pobytowymi oraz dwóch obywateli Ukrainy. Od początku tego roku funkcjonariusze POSG zatrzymali 250 takich osób.

Grupa 20 migrantów nielegalnie próbowała przedostać się do Polski

Grupa Rozpoznania Obrazowego WOT za pomocą drona wypatrzyła grupę 20 migrantów, którzy nielegalnie próbowali przekroczyć granicę. Terytorialsi wskazali koordynaty, na miejsce udał się patrol Straży Granicznej - czytamy na Twitterze. Nagranie z drona mundurowi zamieścili w mediach społecznościowych.

Terytorialsi opublikowali również nagranie, na którym widać koczowiska migrantów po stronie białoruskiej w bezpośrednim sąsiedztwie strażnic białoruskich pograniczników.

Przypominamy, że od 2 września w przygranicznym pasie z Białorusią w niektórych miejscowościach w woj. podlaskim i lubelskim obowiązuje stan wyjątkowy.

We wtorek Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o budowie zabezpieczenia granicy z Białorusią. Szef MSWiA Mariusz Kamiński poinformował, że projekt zakłada "stworzenie solidnej, wysokiej zapory, wyposażonej również w system monitoringu oraz detekcji ruchu". Na ten cel zabezpieczono 500 mln złotych.

Zobacz także: Polityk PiS o dzieciach z Michałowa. „Współczuję, że mają takich rodziców”
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(68)
Rozwaga
7 miesięcy temu
Należy na nich uważać, bo oni wchodzą razem ze swoją religią, jaka nakazuje im zmieniać świat na jej "modłę", więc nieuniknione jest, że będą chcieli wprowadzać zmiany, gdy tylko osiągną odpowiednio dużą liczebność, a jak widać pracują nad tym nieustannie, aby ich w Europie "lawinowo" przybywało.
Gruby
7 miesięcy temu
Ja bym ich chętnie do niemiaszków przepuścił,ale nie mamy pewności że nie zrobią u nas sobie obozu przejściowego przy okazji nie robiąc rozpierduchy.Niemcy zablokują granice i my zostaniemy ze zgniłym jajem u siebie.
Adam
7 miesięcy temu
Szwecja jest taka liberalna dla emigrantów.Przyjeli masę z Iraku,Syri,Pakistanu i jeszcze nie wiadomo skąd.Teraz ci inżynierowie lekarze zrobili jeden wielki syf w Malmo, dzielnica Rozengard.Szwedzi musieli się z tamtąd wyprowadzić.Kto nie wierzy to niech jedzie i zobaczy co ci ludzie wyprawiają.Tam nawet Policja po zmroku nie jeździ
haha
7 miesięcy temu
Wojna twitterowa pisowskiego mocarstwa z Białorusią trwa - tym razem tajna broń Macierewicza w akcji .Mieli walczyć ze specanzem a z uchodźcami mają problem .
Aaa
7 miesięcy temu
Mam pytanie do tych, którzy są za przyjmowaniem nielegalnych imigrantów. Co robicie, gdy ktoś wchodzi do waszego domu przez okno? Uogólniając Polska to dom, przejście graniczne to drzwi, a zielona granica to okno.
521
7 miesięcy temu
Do tych co nie chcą emigrantów. Po pierwsze oni nie mają u nas socjalu, pojadą dalej do Niemiec. Po drugie poczytajcie sobie ilu Polaków przyjęła Syria, jak byliśmy w potrzebie .
Eea
7 miesięcy temu
Odsyłać wszystkich imigrantów do rodzinnego kraju I to na koszt UE. Zasada ZERO tolerancji dla imigrantów. Polska granica ma być szczelna. Nie dajmy się oglupić lewactwu i propagandzie TVNu.
Antylewak
7 miesięcy temu
Wczoraj był wywiad z jednym z tych "biednych imigrantów".Zapłacił za taksówke do granicy Niemiec ....2500 dolarów !!!!!!!!!!!!!!!!!! Ilu was na to stać? Lewacy to gigantyczni naiwniacy.
Michał
7 miesięcy temu
Wiele osób pisze, że trzeba ich odesłać. Tylko, że my nie chcemy ich odesłać - do tego trzeba by przyjąć wnioski o azyl. Przepychamy ich do Białourusi a stamtąd nie wrócą tym bardziej, ponieważ to kraj bandycki, który na nich i na ich nieszczęściu zarabia a do tego chce osiągnąć polityczne cel. I tutaj wszystko zależy od nas, a my, a konkretnie PiS ma w du*ie ich życie, bo to świetna sposobność, żeby podbić sobie sondaże. Nie dyskutuje o Białorusi, bo tutaj sprawa jest jasna i wszyscy się w tej sprawie zgadzamy. A odnośnie Polski - nie ma jak poznęcać się nad "przyszłym terrorystą" nic tak nie podnosi patriotycznego morale i sondaży.
trzeżwy
7 miesięcy temu
Śmiem twierdzić,że problem uchodżczy na naszej granicy wschodniej spadł PiSowi z nieba!Wobec narastających problemów wewnętrznych z lecznictwem (zanik Narodowego Funduszu Zdrowia w leczeniu specjalistycznym)rolnictwem (wzrost kosztów upraw)inflacją itp., energiczne działania na granicy konsolidują jego elektorat organicznie rusofobiczny i pseudo patriotyczny !!!!!Tak trzymać panie prezesie!
5555
7 miesięcy temu
Ja też współczuję tym dzieciom, że mają takich rodziców.Odeslac to towarzystwo fo ich kraju
życzenia, oby...
7 miesięcy temu
Jakoś nie wierzę tym "terytorialsom" macierewiczowym, coś wycięli coś wkleili po to żeby ludzi ludźmi straszyć i mieć nowego "wroga".
Olaf
7 miesięcy temu
Zatrzymano cztery osoby a przeszło 400 - fajna ta straż graniczna !!
liczydełko
7 miesięcy temu
Jaka liczba polaków wyjechała na zachód w latach 80tych 15/20/30 tysięcy ?? Wszyscy którzy wyjechali siedzą tam na socjalu ?? Napadali z nożami na ludzi??
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić