Szalony rajd i koszmarny wpadek w centrum miasta. "Szybcy i wściekli"

32

W centrum Głogowa doszło do fatalnego wypadku z udziałem dwóch samochodów. Jeden z kierowców zapomniał chyba, że jest zima i warunki na drogach zdecydowanie się pogorszyły. Postanowił za wszelką cenę wyprzedzić na rondzie jadące na prawym pasie audi, co zakończyło się poślizgiem i poważnym uszkodzeniem obu pojazdów.

Szalony rajd i koszmarny wpadek w centrum miasta. "Szybcy i wściekli"
Tak doszło do wypadku w samym centrum Głogowa (YouTube, Stop Cham)

Zima zapanowała w Polsce na całego i o tym, że warunki są bardzo wymagające, winni pamiętać także kierowcy. I to nie tylko ci, którzy wybierają się w dłuższą podróż, bo pogoda nie oszczędza również prowadzących samochody w dużych miastach. Przekonał się o tym w piątek sprawca groźnego zdarzenia drogowego w centrum Głogowa.

Kierujący fordem nie dostosował prędkości do warunków na drodze, co skończyło się fatalnie dla niego i dla jadącego obok pojazdu. Na filmie z wideorejestratora widać, jak wykonuje gwałtowną zmianę pasa ruchu i wpada w poślizg, uderzając w jadące po prawej stronie audi. Oba pojazdy wypadły na pobocze, oba są poważnie uszkodzone.

Do zdarzenia doszło w centrum Głogowa 1 grudnia 2023 roku, czyli w piątek.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zagadkowe znaki wczesnych Słowian. Zjawisko, o którym się nie mówiło

Miejscem zdarzenia okazało się największe w Polsce rondo, czyli głogowskie Rondo Konstytucji 3 maja. To tutaj nierozważny kierowca forda postanowił popisać się swoimi umiejętnościami i w niegroźnej z pozoru sytuacji doprowadził do kolizji drogowej. Nie dość, że gwałtownie przyspieszył na lewym pasie, to jeszcze wyprzedzał.

Droga była śliska, a prędkość na tyle duża, że stracił panowanie nad samochodem. Ten nagle zarzuciło na lewo, a potem odbiło w prawo, dokładnie w przejeżdżające obok audi. Jego właściciel z pewnością nie jest szczęśliwy, nierozważny kierowca zniszczył mu samochód. A przy okazji swój, bo potężnie uderzył jeszcze w słup oraz znaki przy drodze.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Na nagraniu, które pojawiło się na kanale "Stop cham", widać wyraźnie jak trudne warunki panowały na drodze, że była oblodzona i śliska od błota pośniegowego.

Temperatura spadająca poniżej 0 stopni Celsjusza już nikogo z kierowców nie powinna dziwić, ale taka sytuacja w połączeniu z utrzymującymi się dłużej opadami śniegu, to prosty przepis na niebezpieczne oblodzenie. Wszyscy użytkownicy pojazdów powinni zwracać szczególną uwagę na sprawy związane z bezpieczeństwem i bezwzględnie zdjąć nogę z gazu - apelują mundurowi.

Autor: KGŁ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić