Natalia Bogucka| 

Szczecin. Perfidne kradzieże. Jak gdyby nigdy nic wchodzą ludziom do domów

216

Policjanci zatrzymali oszustów, którzy okradali mieszkańców Szczecina metodą "na hydraulika". Ofiarami złodziei najczęściej padali seniorzy, którzy stracili pieniądze, biżuterię i inne wartościowe przedmioty.

Szczecin. Policja zabezpieczyła sporą ilość skradzionej gotówki
Szczecin. Policja zabezpieczyła sporą ilość skradzionej gotówki (Policja)

W ciągu ostatnich kilku miesięcy policjanci ze Szczecina otrzymywali zgłoszenia o kradzieżach metodą "na hydraulika". Dochodziło do nich na terenie całego miasta, a ofiarami najczęściej padały osoby starsze.

Oszuści przedstawiali się jako hydraulicy z wodociągów i twierdzili, że muszą sprawdzić odpływy i piony wodne w bloku. Jeden ze złodziei odwracał uwagę domownika, rozmawiając z nim, a drugi w tym czasie plądrował mieszkanie.

Szczecin. Sprawcy kradzieży metodą "na hydraulika" aresztowani

Kryminalnym z komisariatu Szczecin Dąbie udało się ustalić sprawców kradzieży. Oszuści zostali zatrzymani. Policja przeszukała ich domy, w wyniku czego udało jej się zabezpieczyć sporą ilość gotówki. Sąd umieścił złodziei w areszcie na okres 2 miesięcy.

Policja i Prokuratura apeluje, aby nie dać się nabrać na fałszywych hydraulików, pracowników opieki społecznej, wnuczków, a nawet policjantów. Jeśli cokolwiek budzi w nas niepokój lub wątpliwości co do tożsamości przedstawiających się osób, które pod różnym pretekstem chcą wejść do naszego domu, natychmiast informujmy Policję. Szybka reakcja zwiększa szansę na złapanie złodziei - apeluje Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie.

Zobacz także: Oszuści z Nigerii oszukiwali kobiety na portalach randkowych

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić