Szczegół na zdjęciu. To dużo mówi o rosyjskich żołnierzach

Do sieci trafiło zdjęcie wykonane w namiocie jednego z rosyjskich żołnierzy. Internauci szybko wychwycili, że podłączył do ładowania smartfona. Co w tym dziwnego? Ten jeden szczegół sporo mówi o nieudolności rosyjskich wojsk.

Szczegół na zdjęciu. To dużo mówi o rosyjskich żołnierzach
Rosjanie (Twitter)

W czym rzecz? Jak zauważają internauci, smartfony to narzędzia, które bardzo łatwo namierzyć. Korzystający ze smartfona żołnierz naraził nie tylko siebie, lecz także towarzyszy broni i dowódców. Ukraińcy mogliby dość łatwo ustalić, gdzie znajduje się jednostka, i przystąpią do ataku.

Można by przypuszczać, że rosyjski Specnaz (Wojska Specjalnego Przeznaczenia Federacji Rosyjskiej – przyp. red.) zwróci większą uwagę na bezpieczeństwo operacyjne. Najwyraźniej nie – podsumował Konrad Muzyka, ekspert wojskowy z Rochan Consulting.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Internauci mają teraz używanie. Kpią z rosyjskiej armii, która, jak mówią, nie wyciągnęła zbyt wielu wniosków z trwającej 8 lat wojny w Donbasie.

"Bardzo słabe dbanie o bezpieczeństwo operacyjne przez używanie smartfona. Bardzo łatwo go wykorzystać do ustalenia danych oraz lokalizacji", "brakuje im dyscypliny, która jest konieczna do zachowania bezpieczeństwa. Rosjanie nadal będą ponosić porażki, bo nie mają o co walczyć", "nie chodzi tylko o telefony, ale to, z czym się one połączyły – z ukraińską infrastrukturą telekomunikacyjną. To wydaje się nierozsądne..." – komentują użytkownicy Twittera.

Zobacz także: Zobacz też: Relacja z ulic Kijowa. "Wielu odchodzi, ale są też tacy, którzy chcą pozostać"
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić