Wróć na
Kosma Szczepaniak
|

Szczegóły III etapu odmrażania gospodarki ze skutków koronawirusa. Poznamy w środę

0
Podziel się

W środę 13 maja poznamy datę wprowadzenia trzeciego etapu odmrażania polskiej gospodarki ze skutków koronawirusa. Na specjalnej konferencji prasowej podane zostaną również konkretne szczegóły tego etapu, a więc przede wszystkim to, które branże zostaną objęte nowymi regułami.

Szczegóły III etapu odmrażania gospodarki ze skutków koronawirusa. Poznamy w środę
(Getty Images)
bCGQAXbF

W środę 13 maja odbędzie się konferencja prasowa z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego. Informację potwierdził już rzecznik rządu, Piotr Muller. Dokładna godzina konferencji nie jest jeszcze znana ze względu na napięty grafik przedstawicieli rządu, jednak wstępnie określono, że powinna się ona odbyć około południa.

Zakłady fryzjerskie oraz kosmetyczne będą uwzględnione w trzecim etapie. To znakomita wiadomość dla większości Polaków, ponieważ jak pokazał sondaż IBRiS, to właśnie na otwarcie placówek w branży beauty społeczeństwo naszego kraju czekało najbardziej.

bCGQAXbH

W III etapie - tak jak było założone i tak jak zakładaliśmy - będą uwzględnione zakłady fryzjerskie. Więc w III etapie one się znajdą, ale daty określimy w środę na konferencji prasowej - przekazał PAP Piotr Muller.

Otwarcie salonów fryzjerskich. Znamy szczegóły wizyt

Polacy czekają na ponowne otwarcie salonów fryzjerskich oraz salonów kosmetycznych. Należy pamiętać jednak o tym, że zostaną one otwarte pod warunkiem przestrzegania zasad sanitarnych, które wprowadzone zostaną we wszystkich placówkach.

Wizytę będzie można umówić tylko zdalnie. To oznacza dwa środki komunikacji, a więc telefonicznie bądź za pośrednictwem strony internetowej (lub aplikacji np. Booksy). Zlikwidowane zostaną poczekalnie, dlatego do salonu należy przyjść dokładnie na umówioną godzinę. Przed usługą obowiązkowe będzie zmierzenie klientowi temperatury oraz przeprowadzenie ankiety dot. obecnego stanu zdrowia oraz samopoczucia. Jedyne dostępne napoje w lokalu to woda w jednorazowych opakowaniach.

bCGQAXbN

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bCGQAXci
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić