Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kosma Szczepaniak
|
aktualizacja

Biedronka będzie miała kłopoty z prawem? To złe wiadomości dla klientów

8
Podziel się:

Od 10 maja Biedronka rozpoczęła współpracę z aplikacją Glovo. Dzięki niej klienci nawet w niedzielę niehandlową mogą zrobić tam zakupy z dodatkową dostawą produktów pod drzwi swojego domu. Sprawą zainteresowała się jednak Państwowa Inspekcja Pracy, według której polityka Biedronki może być niezgodna z prawem.

Biedronka oraz Glovo nawiązały współpracę na początku kwietnia
Biedronka oraz Glovo nawiązały współpracę na początku kwietnia (Getty Images)

Rozszerzenie współpracy. Biedronka oraz Glovo nawiązały współpracę na początku kwietnia. Dzięki niej klienci 10 największych miast w Polsce mogli zrobić zakupy poprzez aplikację mobilną. Sieć zapewniała, że dostawa zakupionych produktów do domu nie powinna trwać dłużej niż 60 minut. Podmioty rozszerzyły tę współpracę i teraz, od 10 maja, zakupy w Biedronce można robić również w każdą niedzielę.

Aktualnie usługa dostawy zakupów w niedzielę jest dostępna w 16 miastach w Polsce. Obejmuje łącznie ponad 200 sklepów, a dotyczy: Warszawy, Łodzi, Krakowa, Katowic, Wrocławia, Poznania, Szczecina, Gdańska, Gdyni, Sopotu, Płocka, Rzeszowa, Bydgoszczy, Torunia, Olsztyna i Lublina. Jedyne, co jest nam potrzebne, aby z tego skorzystać to aplikacja mobilna Glovo.

Biedronka handluje w niedzielę. Jest reakcja PIP

Państwowa Inspekcja Pracy przyjrzy się sprawie. Jak informuje portal wiadomoscihandlowe.pl, działania będą miały na celu ocenę legalności stosowanych działań przez sieć Biedronka i firmę Glovo. Również NSZZ Solidarność uważa, że portugalska sieć sklepów naciągnęła nieco prawo na swoją korzyść, aby ominąć zakazany handel w niedzielę.

Wprawdzie ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i inne dni daje możliwość funkcjonowania handlu w sklepach internetowych i na platformach internetowych, jednak z naszych informacji wynika, że Biedronka nie posiada sklepów wyłącznie internetowych – uzasadnia Alfred Bujara, szef sekcji handlowej NSZZ Solidarność, którego cytuje portal wiadomoscihandlowe.pl.

Pracownicy muszą przyjść do sklepów w niedzielę? To chyba najważniejszy aspekt dochodzenia, które rozpocznie się po zniesieniu wszystkich ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa. Komunikat Glovo, który został upubliczniony na początku kwietnia, wskazywał bowiem, że zamówienia kompletowali wyznaczeni pracownicy Biedronki. Kurier pracujący dla Glovo jedynie odbierał zakupy, aby cały proces dostawy do klienta przebiegał szybciej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(8)
Bożka
2 lata temu
Skąd ta złość w tych wpisach. Jeżeli ludzie zgadzają się na taką pracę to dlaczego nie. I nie biadolcie że to dla dobra rodziny. Nikt w Biedronce nie pracuje 7 dni w tygodniu przez 8 godzin na dobę.
?????
2 lata temu
zrobią w niedziele samozatrudnienie.....albo dadzą udziały w sklepie..... ( działalnośc własna).....i jak "pocztowa" Żabka ominą zakazy......
Michu
2 lata temu
Też pytam gdzie są płyny do dezynfekcji i rękawiczki?
mmmm
2 lata temu
i pracowac do 80 lat
Prawda
2 lata temu
Gdzie rękawiczki i płyny do dezynfekcji?!!!!!
Prawda
2 lata temu
Gdzie są płyny i rękawiczki,znikły z tych sklepów.!!!!!!!!
Obywatel
2 lata temu
Przywrócić niedzielę handlowe.do pracy nim nie zmusza.katolicki rząd myśli że pójdziemy do kościoła.takiego wała dyktatorze z Mickiewicza 49.
Krzysztoff
2 lata temu
Sklepy czynne w święta oznaczają niewielkie, ale dostrzegalne rozładowanie kolejek w pozostałe dni tygodnia. W tym sensie jest to również korzystne dla przestrzegania "dystansu społecznego", ale z powodu sporów doktrynalnych nie do przyjęcia przez Umiłowanych Przywódców. Tym nie mniej zakaz handlu w niedziele padnie, wcześniej czy później. Oby wcześniej.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić