Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|

Szczepienia dla 16- i 17-latków. Rząd podał szczegóły

5
Podziel się:

Rząd opublikował nowelizację rozporządzenia, w którym dopuszcza się szczepienie nastolatków w wieku 16 i 17 lat. Nowe zasady wejdą w życie już w sobotę, a rejestracja rozpocznie się w poniedziałek.

Szczepienia dla 16- i 17-latków. Rząd podał szczegóły
Opublikowano rozporządzenie ws. szczepienia 16-latków. (Getty Images)

W Dzienniku Ustaw pojawiła się nowelizacja rozporządzenia, która przewiduje możliwość szczepień na COVID-19 wśród 16- i 17-latków. Jak poinformował minister zdrowia, rejestracja dla kolejnej grupy wiekowej rozpocznie się 17 maja. W niedzielę zostanie też udostępniony nowy formularz zgłoszeniowy dla 16- i 17-latków, ponieważ musi on zawierać dodatkowe miejsce na zgodę rodziców.

Tam jest osobna sekcja, poświęcona właśnie tej zgodzie, gdzie trzeba wpisać podstawowe dane i po prostu przedstawić wymagane informacje - podkreślił Adam Niedzielski.

Osoby nieletnie zaszczepią się Pfizerem

Jak przypomniał minister zdrowia, dla nieletnich dostępna będzie tylko jedna szczepionka. "Te szczepienia bardzo szybko nastąpią. One dotyczą tylko preparatu Pfizera - zaznaczył jeszcze w czwartek Adam Niedzielski. Tylko ta szczepionka jest dopuszczona do użytku przez osoby w wieku 16 i 17 lat".

Szef resortu zdrowia dodał, że rodzice nie muszą być obecni podczas szczepienia. Pierwsze zapowiedzi o szczepieniu 16- i 17-latków przeciwko koronawirusowi pojawiły się już w środę 12 maja.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(5)
zgroza
rok temu
trzeba być psychicznie chorym zeby dac tym zaszczepic swoje dziecko. Dzieci nie chorują i tyle.
Kulka
2 lata temu
No proszę. Do tej pory bez obecności rodzica nawet pediatra nie miał prawa osłuchać dziecka. A już na szczepieniu to już obowiązkowo musiał być rodzic/opiekun. Teraz wystarczy papier ze zgodą i bez obecności rodzica można szczepić. Takie pytania. Kto będzie weryfikował,czy zgodą została rzeczywiście wyrażona. Co w sytuacji, kiedy już o wyjściu z punktu szczepień dojdzie do wstrząsu?
Gizela
2 lata temu
Boże pomóż.
Alien
2 lata temu
Nie zbliżać się do mojego dziecka
Ewa
2 lata temu
🖕🖕🖕🖕🖕
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić