Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek
|
aktualizacja

Koronawirus. Krzysztof Materna mówi, że został "wkręcony" w szczepienie na COVID-19

8
Podziel się:

Jeśli stwierdzono nieprawidłowości, to ja byłem tą osobą, która w te nieprawidłowości została wkręcona - tak Krzysztof Materna komentuje wyniki kontroli szczepień na WUM.

Koronawirus. Krzysztof Materna mówi, że został "wkręcony" w szczepienie na COVID-19
Krzysztof Materna o wynikach kontroli szczepień na COVID-19 na WUM (AKPA)

Krzysztof Materna został zaszczepiony przed personelem medycznym. Był jedną z osób, która przyjęła szczepionkę przeciw COVID-19 na WUM. Jak jednak mówi w rozmowie z Onetem, nigdzie się nie zgłaszał ani nie wpisywał się na listę. Otrzymał tylko informację, że jest taka akcja i osoby w określonym wieku mogą się zaszczepić. Zapewniano go, że wszystko przebiega prawidłowo.

Afera ze szczepieniami celebrytów

O szczepieniach celebrytów, aktorów i polityków na WUM, którzy są poza tzw. grupą 0, zrobiło się głośno po wpisie Krystyny Jandy w mediach społecznościowych. Aktorka poinformowała, że przyjęła szczepionkę przeciw COVID-19. Sprawą zajęło się Ministerstwo Zdrowia i NFZ.

Adam Niedzielski, szef resortu zdrowia, przekazał w poniedziałek 12 stycznia wyniki kontroli na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

Są ostateczne ustalenia NFZ ws. szczepień w WUM. Osoby zaszczepione poza kolejnością były zgłaszane jako personel niemedyczny, 28 grudnia - mówił minister zdrowia Adam Niedzielski.

Dodał, że zaszczepiono w ten sposób blisko 200 osób.

To wskazuje na złą organizację i nierzetelność - zaznaczył minister Adam Niedzielski.

Szczepienia na WUM. "Doszło do nadużycia władzy"

Szczepienia celebrytów, aktorów i polityków spoza grupy 0 miały być akcja promocyjną. Podczas kontroli nie znaleziono jednak żadnych umów i zobowiązań.

W WUM doszło do nadużycia władzy. Nałożyliśmy karę na placówkę - dodał szef resortu zdrowia.

Adam Niedzielski oczekuje teraz również dymisji rektora WUM.

Krzysztof Materna o wynikach kontroli na WUM

Jedną z osób, która przyjęła szczepionkę przeciw COVID-19 poza kolejnością, był Krzysztof Materna. Artysta uważa, że jeśli doszło do nieprawidłowości, to został w nie wkręcony.

Nie mogę skomentować wyników kontroli, ponieważ nie byłem kontrolerem. To, co zostało ustalone, ustalono wyłącznie w gronie osób, które miały wgląd w pewne dokumenty. Mogę wobec tego tylko powiedzieć, że jeśli stwierdzono nieprawidłowości, to ja byłem tą osobą, która w te nieprawidłowości została wkręcona - powiedział Krzysztof Materna w rozmowie z Onetem.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
realistka
rok temu
Wszelkie prymitywy z dołów społecznych nie rozumieją, ze każdy dobry szef jakiejś firmy powinien zadbać o "otulinę społeczną" ze znaczących osób, aby miał wsparcie w razie jakichś kłopotów firmy., choćby wsparcie finansowe, czy reklamowe. Rektor nie ma bezpłatnych biletów na koncerty, opery, wybory miss, czy sportowców, nie ma biletów na zawody sportowe, mecze piłek wszelkiego rodzaju, festiwale filmowe, nie ma darowizn jak banki, a wiec może jednać przyjaciół uczelni tylko tym zdrowotnym, na co może mieć wpływ. A powinien mieć choćby marne kilkadziesiąt szczepionek, dla najbardziej zasłużonych przyjaciół Uczelni!? Takie są przynajmniej mechanizmy relacji w społeczności ludzkiej jeśli nie chce się przekształcić w hordę pawianów!? Pardon, pawiany się przynajmniej iskają w ramach wzajemnego świadczenia uprzejmości!?
anitka
rok temu
Na jakiej podstawie i z jakiego paragrafu i po jakim procesie nałożono na Uczelnię kare finansową, kiedy chodzi po prostu o wymianę Rektora na byłego, bardziej podręcznego?
Dam
rok temu
A on co analfabeta i nie wiedział co podpisuje
kkk
rok temu
na ten moment takich są tysiące tylko rząd ukrywa tą informację
opinia
rok temu
Przykre, że rząd Zjednoczonej Prawicy nas okłamuje. Seniorzy 65 plus mieli mieć szansę na zaszczepienie wcześniej. Zwłaszcza Ci, którzy np. mają szczęśliwie wyleczoną chorobę nowotworową i mogą się zaszczepić. Niestety rząd postawił na wojsko, urzędników. To dyktatura i kłamstwa !!
bzdura
rok temu
Przyznaj się żeś na 'krzysia' się wkręcił
Proletaryusz
rok temu
Propaganda PiS to mistrzostwo w szczuciu i kreowaniu rzekomych wrogów narodu. Dołączono celebrytów, aktorów nie podzielających mądrości PiS do listy wrogów narodu na której są już LGBT, dopuszczający aborcję i wszelcy inni spoza kodu mentalnego PiSu
szkoda gadać
rok temu
Brawo Krzysiu, na pewno zostałeś wkręcony tak to program kto cie tak urządził, bo na pewno nie wbiłeś się tam na ,,krzysia" zero ale to zero wstydu
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić