Eurowizja 2021. Europa nie pokochała Rafała Brzozowskiego. Prezes TVP komentuje

378

Rafał Brzozowski odpadł w drugim półfinale Eurowizji 2021. W mediach społecznościowych wyznał, że udział w konkursie był dla niego piękną przygodą. Jego występem zachwycony był prezes TVP Jacek Kurski.

Eurowizja 2021. Europa nie pokochała Rafała Brzozowskiego. Prezes TVP komentuje
Rafał Brzozowski podczas konkursu (PAP)

Prognozy bukmacherów i dziennikarzy niestety się sprawdziły. Piosenka "The Ride" Rafała Brzozowskiego nie spodobała się widzom w Europie. Wokalista odpadł w drugim półfinale 65. Konkursu Piosenki Eurowizji w Rotterdamie.

Gdy emocje już opadły, postanowił zabrać głos. W mediach społecznościowych opublikował wpis, w którym wyznał, że jest dumny ze swojej ekipy, a udział w konkursie był dla niego ciekawą przygodą.

Moja piękna przygoda z Eurowizją dobiegła końca. To były 3 miesiące intensywnej pracy. Nie tylko prób wokalnych i tanecznych, ale też dziesiątki godzin wywiadów i rozmów z ludźmi z całego świata. Hasło tegorocznego konkursu to "Open up". I wierzę, że nam wszystkim udało się zrealizować tę ideę! W Rotterdamie poznałem wyjątkowych artystów, ludzi otwartych na świat, pełnych pozytywnej energii, której tak bardzo potrzebujemy w tych ciężkich momentach - przyznał wokalista.

Wzruszeniom nie było końca. Artysta nie zapomniał również podziękować wszystkim, którzy pomogli mu w przygotowaniach do konkursu.

Dziękuję tancerzom, całej polskiej delegacji i osobom zaangażowanym w przygotowania do Konkursu oraz organizatorom tego wspaniałego wydarzenia. To był intensywny okres. Daliśmy z siebie wszystko i to jest najważniejsze! Wielkie podziękowania za wszystkie wyrazy wsparcia, które codziennie spływały do mnie. Dawało mi to dodatkowej energii do działania! Jesteście wspaniali! - dodał.

Kilka godzin po występie Rafała Brzozowskiego prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski skomentował w mediach społecznościowych show Polaka. Wspomniał również o fali hejtu, która wylała się na flagową gwiazdę stacji podczas przygotowań do konkursu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Rafał, to był jeden z najlepszych występów Eurowizji 2021. Z serca Ci dziękuję. Dałeś sobie radę z niesprawiedliwym hejtem. Z podziwem obserwowałem jak wspierają Cię znajomi z branży. Takiego wzajemnego wsparcia w świecie polskiego showbiznesu dawno nie było. To dobry znak" - napisał Jacek Kurski na Twitterze.

Przy okazji Jacek Kurski pochwalił się, że występ Rafała w TVP oglądało aż 4 miliony telewidzów. Zdradził też rąbka tajemnicy, że artystę już wkrótce będzie można zobaczyć, gdy zaśpiewa na koncercie - hołdzie dla Krzysztofa Krawczyka w Opolu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
4 miliony widzów Telewizji Polskiej, kt. obejrzeli Twój energetyczny show nie mogło się mylić. Dziękuję też całej Twojej ekipie z A. Egurrolą na czele. Do zobaczenia w Polsce już wkrótce na koncercie-hołdzie dla Krzysztofa Krawczyka w opolskim amfiteatrze. Bądźmy razem z TVP - chwali się prezes Telewizji Polskiej.

Komentarze internautów są podzielone. Jedni piszą, że było to do przewidzenia, inni z kolei cieszą się, że to właśnie Rafał reprezentował nasz kraj.

To było oczywiste, jak tylko dowiedzieliśmy się, kto jedzie na Eurowizję - pisze złośliwie jedna z osób.
Jestem dumna z Rafala, było super! Nie daj sie!!!!! - zachwyca się z kolei druga.

Przygoda z Eurowizją 2021 dla Polski skończyła się na etapie półfinału. W finale za to zobaczymy reprezentantów Albanii, Serbii, Bułgarii, Mołdawii, Portugalii, Islandii, San Marino, Grecji, Szwajcarii i Finlandii. To już kolejna dziesiątka zakwalifikowanych państw. Zwycięzcę tegorocznego konkursu poznamy w najbliższą sobotę 22 maja.

Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić